Τετάρτη, 1 Μαΐου, 2024

Πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣΘ ο Θεσπρωτός

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες, ο Θεσπρωτός επικράτησε εύκολα με σκορ 3-0 του Θύαμι Καστρίου και εξασφάλισε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣ Θεσπρωτίας όπου θα αντιμετωπίσει τον Α.Ο.Μαζαρακιάς.

Στο 45ο λεπτό ο Χάρης Μπίκας έλυσε τον γόρδιο δεσμό και με ένα εκπληκτικό σουτ δεν άφησε το παραμικρό περιθώριο αντίστασης στον Κωνσταντάκο.

Στο 60ό λεπτό, οι γηπεδούχοι ζευγάρωσαν τα τέρματά τους και «κλείδωσαν» ουσιαστικά το παιχνίδι. Ο Μπλέτσας επιχείρησε γυριστό σουτ, η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μπάμπης Φούντζουλας με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0.

Στο 76ο λεπτό ο Γώγος με ψηλοκραμαστό σουτ αιφνιδίασε τον Κωνσταντάκο διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Παππάς, Κατσέλης Γ. (65ο Κωνσταντίνου Ευαγγ.), Σταυρίδης, Καρβούνης, Πάνος, Μπλέτσας, Ευθυμίου, Γώγος, Φούντζουλας, Μπίκας, Κωνσταντίνου Β.

Πηγή: thesprotikospalmos.gr