Κυριακή, 16 Ιουνίου, 2024

Μεγάλη νίκη τίτλου με ανατροπή για τον Τηλυκράτη

Τον Α.Ο Τρίκαλα υποδέχτηκε σήμερα Σάββατο 8 Απριλίου ο Τηλυκράτης στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας ‘’Πλάτων Γρηγόρης’’ στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Γ Εθνικής.

Οι παίχτες του Ανδρέα Παντζιαρά αν και βρέθηκαν να χάνουν 0-2, είχαν τα ψυχικά αποθέματα και τη θέληση, αντέστρεψαν το εις βάρος τους σκορ και πήραν ένα σημαντικό διπλό τίτλου με σκορ 3-2 παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με τρεις μόλις αγωνιστικές να παραμένουν και εκμετταλευόμενοι την ήττα του ΑΟ Υπάτου είναι μόνοι πρώτοι με 3 βαθμούς διαφορά από τον 2ο Πανελευσινιακό.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 στο 15’, ενώ στο 29’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσαν το 0-2. Ο Τηλυκράτης κέρδισε πέναλτι  στο 30’ με τον Τόσκα να το εκτελεί και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Γκουντρουμπής διαμορφώνει το 2-2 του ημιχρόνου, ισοφαρίζοντας και δίνοντας άλλη τροπή στο ματς.

Στην επανάληψη, ο Γκουντρουμπής με δεύτερο προσωπικό τέρμα στο ματς έγραψε στο 68’ το τελικό 3-2.

Διαιτητής: ΤΣΑΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

Βοηθοί: ΣΑΤΚΛΙΦ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΜΙΧΑΛΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Ανδρέας Παντζιαράς): ΠΑΡΔΑΛΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΣ, ΤΑΚΙΔΗΣ, ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ, ΤΟΣΚΑ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ, ΤΕΓΟΥΣΗΣ, ΖΔΡΑΒΟΣ, ΓΚΟΥΝΤΡΟΥΜΠΗΣ, ΝΙΦΟΡΟΠΟΥΛΟΣ.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ(Σάκης Θεοδοσιάδης): ΠΑΙΤΕΡΗΣ, ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ, ΣΑΝΔΡΑΒΕΛΗΣ, ΑΛΕΞΙΟΥ, ΥΟΚΕ, ΚΡΗΤΙΚΟΣ, ΑΓΚΑΡΑΙ, ΚΟΥΤΣΙΑΝΙΚΟΥΛΗΣ, ΒΑΤΑΜΙΔΗΣ, ΛΟΥΚΑΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ.