Σάββατο, 2 Δεκεμβρίου, 2023

Διπλό για τους Σφακιώτες με αντίπαλο την ΑΕΝ Σαμψούντας

ΑΕΝ Σαμψούντας – ΠΑΣ Σφακιώτες 0-2

Με το διπλό έφυγαν από το γήπεδο Ζαλόγγου οι Σφακιώτες που επικράτησαν με 0-2 της ΑΕΝ Σαμψούντας στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό με τον Γαζή Α. για το 0-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Κτενάς στο 85’ νίκησε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων για το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ.

Βοηθοί: ΚΕΦΗΣ Γ. – ΜΠΑΚΑΡΑΣ Κ.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ(Ζώτος): ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΑΛΙΚΑΙ, ΑΔΑΜΙΔΗΣ(20’ ΒΡΑΠΙ), ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΣΑΚΟ, ΛΩΛΟΣ(48’ ΜΠΛΑΝΗΣ), ΚΑΣΑΡΙ, ΜΑΤΓΙΑΝΝΗ, ΛΙΜΠΟΦΣΑ(65’ ΜΠΑΜΗΣ), ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΑΧΑΝΙ.

ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΩΝ( Παπαδόπουλος): ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΗΤΣΟΥΡΑΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΣΑΝΤΑΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΠΙΛΑΦΑΣ(57’ ΚΤΕΝΑΣ), ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΛΑΖΑΡΗΣ(87’ ΨΑΡΡΟΣ), ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ Η.(75’ ΒΛΑΧΟΣ), ΓΑΖΗΣ Α.