Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

Β ΕΠΣ Π-Λ: Πήρε το τοπικό ντέρμπι η Ένωση Πάργας

Αστέρας Ανθούσας - Ένωση Πάργας 1-5

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 11 Φεβρουαρίου στο γήπεδο Πάργας ο αγώνας του Β Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον Αστέρα Ανθούσας και την Ένωση Πάργας στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το τοπικό ντέρμπι με τελικό σκορ 1-5. Στο 36′ ο Μπέλλος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους για το 0-1 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Ένωση Πάργας διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ντάλλα για το 0-2, ενώ ο Παππάς έγραψε το 0-3. Η Ανθούσα μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Goga για το 1-3, αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν ακόμη δυο τέρματα με τους Παππά και Δέσκα για το τελικό 1-5.

Διαιτητής: ΠΑΠΠΑΣ Φ.

Βοηθοί: ΝΑΣΤΟΣ Ζ. – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Α.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ: ΣΤΕΦΟΣ, GOGA, ΝΑΚΟΣ, ΖΑΧΑΡΙΑΣ, ΧΑΛΚΗΣ, ΔΕΣΚΑΣ, ΝΤΑΛΛΑΣ, ΜΑΚΟΛΛΑΡΙ, ΠΑΠΠΑΣ, ΓΚΛΟΥΤΣΑΙ, ΒΕΡΛΕΤΗΣ.

ΠΣ ΕΝΩΣΗ ΠΑΡΓΑΣ(ΒΑΣΣΗΣ): ΠΑΣΧΟΔΗΜΑΣ Χ., ΓΕΡΑΛΕΞΗΣ, ΧΑΣΑΝΑΙ, ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΠΑΣΧΟΔΗΜΑΣ Θ., ΔΕΣΚΑΣ, ΧΑΜΖΑΙ, ΛΙΑΚΟΣ, ΜΠΕΛΛΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΝΤΑΛΛΑΣ.