Δευτέρα, 25 Σεπτεμβρίου, 2023

Επιστροφή στις νίκες για τον Θρίαμβο Λούρου

Ο Θρίαμβος Λούρου έφυγε με το διπλό σήμερα από το γήπεδο Σφακιωτών, αφού επικράτησε με 0-2 της Αναγέννησης Τσουκαλάδων στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Η ομάδα του Χρήστου Τζίμα ξεκίνησε δυνατά, με τον Γεωργίου να βρίσκει με σουτ το οριζόντιο δοκάρι, ενώ ο Μαργώνης με απευθείας φάουλ βρήκε δίχτυα για το 0-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Ναστούλη για το τελικό 0-2.

Με τη νίκη αυτή ο Θρίαμβος βρίσκεται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 26 βαθμούς, 2 βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Εθνικό Φιλιππιάδας, ενώ την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται στην έδρα του τον Κεραυνό Θεσπρωτικού.

Διαιτητής: ΠΑΠΠΑΣ Φ.

Βοηθοί: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ. – ΠΑΠΠΑΣ Δ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ: ΒΟΥΚΕΛΑΤΟΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ξ., ΝΤΑΤΣΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ, ΣΚΕΜΠΗΣ(42’ ΚΑΠΟΤΗΣ), ΝΑΣΤΟΣ(66’ ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ), ΒΕΡΓΙΝΗΣ ΑΡ, ΒΑΚΟΥΦΤΣΗΣ.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(Τζίμας): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ(55’ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ), ΔΑΛΛΑΣ, ΣΑΚΚΟΣ, ΛΑΚΚΑΣ, ΜΠΟΡΜΠΟΛΗΣ(55’ ΠΑΝΟΥ), ΜΑΡΓΩΝΗΣ, ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ, ΜΑΓΚΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΚΟΛΙΟΣ Γ(66’ ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ).