Πέμπτη, 22 Φεβρουαρίου, 2024

Β ΕΠΣ Π-Λ: Με πεντάρα ξεκίνησαν τη χρονιά οι Σφακιώτες

ΠΑΣ Σφακιώτες – ΠΑΣ Σύβρου 5-0

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 8/1 και ώρα 11:00 στο γήπεδο Σφακιωτών ο αγώνας του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στους Σφακιώτες και τον Σύβρο, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές με σκορ 5-0.

Οι Σφακιώτες βρήκαν γκολ με το καλημέρα με τον Κτενάς στο 30’’ να γράφει το 1-0. Ο Βεργίνης στο 10’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ ο ίδιος παίχτης στο 24’ έγραψε το 3-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι βρήκαν ακόμη δυο φορές δίχτυα με τους Μήτσουρα και Γαζή για το τελικό 5-0.

Διαιτητής: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΛΑΖΑΡΗΣ Γ.

ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ (Παπαδόπουλος-Λάζαρης): ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ Η, ΣΑΝΤΑΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΓΑΖΗΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΚΤΕΝΑΣ, ΛΑΖΑΡΗΣ.

ΠΑΣ ΣΥΒΡΟΥ(Δευτεραίος): ΚΑΤΕΡΗΣ, ΦΩΤΕΙΝΟΣ, ΜΠΕΛΕΓΡΙΝΟΣ Α., ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ, ΤΣΑΜΠΑΣΙΔΗΣ, ΜΠΕΛΕΓΡΙΝΟΣ ΑΝ., ΠΟΛΙΤΗΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΚΟΝΤΟΠΡΙΑΣ, ΚΟΥΡΤΗΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ.