Πέμπτη, 22 Φεβρουαρίου, 2024

Νέο τρίποντο για τους Σφακιώτες

Με νίκη έκλεισαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2022 οι Σφακιώτες που επικράτησαν σήμερα Κυριακή 18 Δεκεμβρίου στις 15:00 στο γήπεδο Σφακιωτών των Νέων Πανλευκάδιου με 1-5 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας και παραμένουν στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 στο 25’ με τον Γαζή Α. για το 0-1. Ο Μήτσουρας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, με τον Κτενά να γράφει το 0-3 και τον Βεργίνη Π. να βάζει τη δική του πινελιά για το 0-4 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα μειώνοντας το σκορ σε 1-4, αλλά ο Βεργίνης με δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 1-5.

Διαιτητής: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΛΥΤΡΑΣ Ν.

ΝΕΟΙ ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΥ(Κοντογιώργης):ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ, ΧΟΡΤΗΣ, ΠΑΛΜΟΣ, ΚΙΤΣΑΙ Ε., ΜΠΟΥΛΜΠΑΣΑΚΟΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ Ι, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ Λ., ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΥΔΗΣ, ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΜΠΑΡΙΑΜΗΣ, ΚΟΥΡΤΗΣ, ΛΑΖΑΡΗΣ, ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ, ΚΙΤΣΑΙ Μ., ΣΠΑΝΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΨΙΔΑΣ.

ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ (Παπαδόπουλος-Λάζαρης): ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ,ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΣΑΝΤΑΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΠΙΛΑΦΑΣ, ΜΗΤΣΟΥΡΑΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΚΤΕΝΑΣ, ΓΑΖΗΣ Α.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΛΑΖΑΡΗΣ, ΨΑΡΡΟΣ, ΒΑΦΙΑΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΛΑΖΑΡΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΜΠΟΥΡΣΙΝΟΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ.