Κυριακή, 16 Ιουνίου, 2024

Ήττα του Α.Ο Πλαγιάς κόντρα στον Εθνικό Φιλιππιάδας

Με ήττα ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Α.Ο Πλαγιάς αφού ηττήθηκε σήμερα στην έδρα του από τον Εθνικό Φιλιππιάδας με 1-3, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου χωρίς τέρματα.

Στην επανάληψη, ο Εθνικός πέτυχε δυο γρήγορα γκολ για το 0-2 με κεφαλιές των Κίτσιου και Κολιού. Η Πλαγιά απάντησε στο 65’ με τον Μαχαλιώτη για το 1-2, αλλά ο Κολιός στο 75’ με δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Διαιτητής: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΠΑΠΠΑΣ Δ.

ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ(Στρατής): ΚΑΤΑΓΗΣ Γ., ΣΚΛΗΒΑΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ Σ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Γ., ΚΟΚΟΛΗΣ Χ., ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Σ., ΠΑΞΙΝΟΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ(Μπαλάφας): ΒΑΡΕΛΗΣ, ΠΑΝΟΥ, ΚΙΤΣΟΣ, ΔΗΜΟΥΛΑΣ, ΠΑΠΑΡΟΥΝΗΣ, ΚΙΤΣΙΟΣ, ΤΣΙΑΠΙ, ΔΗΜΟΣ, ΚΟΛΙΟΣ, ΝΙΚΟΥ, ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ.