Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 28/11 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας ‘’Πλάτων Γρηγόρης’’ ο αγώνας της 7ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου του πρωταθλήματος της Γ´ Εθνικής ανάμεσα στον γηπεδούχο Τηλυκράτη και τον φιλοξενούμενο Παναγρινιακό, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές με τελικό σκορ 2-0.

Ο Τηλυκράτης με τη νίκη αυτή βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα και απέχει 3 βαθμούς από τον πρωτοπόρο ΠΑΣ Αχέρων, ο οποίος έχει ένα παιχνίδι όμως περισσότερο, ενώ την επόμενη αγωνιστική δοκιμάζεται στην έδρα της Αναγέννησης Άρτας.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, ο Τηλυκράτης άνοιξε το σκορ με τον συνήθη ύποπτο Σιμόνι στο 25’ μετά από πάσα του Γκέτσι για το 1-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Σιμόνι βρήκε πάλι δίχτυα διαμορφώνοντας το 2-0 και δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Ο χαρισματικός επιθετικός της Λευκάδας με τα δυο σημερινά γκολ έφτασε τα 6 στο πρωτάθλημα και είναι πρώτος σκόρερ του 4ου Ομίλου.

Διαιτητής: ΣΙΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΡΤΑΣ

Βοηθοί: ΜΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΤΑΣ

ΑΟΝ ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Παντζιαράς): ΜΠΛΑΤΣΙΩΤΗΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΙΜΠΙΣΙΔΗΣ, ΤΟΣΚΑ, ΓΚΕΤΣΙ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ, ΤΑΙΡΗΣ, ΝΙΚΛΗΤΣΙΩΤΗΣ, ΣΙΜΟΝΙ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΚΩΦΙΔΗΣ, ΒΡΕΤΤΟΣ, ΜΠΑΓΚΑΛΙΑΝΗΣ , ΤΣΕΛΑΙ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΟΤΡΑΣ, ΑΖΟΥΔΗΣ, ΠΕΤΣΙΤΗΣ, ΚΟΛΟΒΟΣ.

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ(Ξανθόπουλος): ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΑΛΟΚΑΙΡΗΣ, ΓΚΟΛΙΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ, ΤΣΟΠΑΝΑΣ, ΠΑΤΙΛΑΣ, ΚΟΥΣΗΣ, ΜΗΛΙΟΣ, ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΝΤΟΥΛΙΑΣ, ΚΑΝΤΑΝΗΣ, ΤΣΑΚΝΗΣ, ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΓΡΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΑΠΠΑΣ, ΜΟΥΤΣΙ, ΚΩΣΤΟΠΟΤΑΟΣ.