Σημαντική βαθμολογική νίκη για τον Ωρωπό κόντρα στον ΠΑΣ Θύελλα

Δόξα Ωρωπού vs ΠΑΣ Θύελλα 2015 3-2

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 30 Μαρτίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Ωρωπού ο αγώνας της 28ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας ανάμεσα στην Δόξα Ωρωπού και τον ΠΑΣ Θύελλα, με τους γηπεδούχους να παίρνουν μια σημαντική νίκη που τους απομακρύνει από τη ζώνη των play off, δυο αγωνιστικές πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 6’ με γκολ του Αποστόλου, με τον Μπαρλαγιάννη από τη Θύελλα να βρίσκει δίχτυα για το 1-1.  Δύο λεπτά μετά ο Αποστόλου με δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το 2-1, με τον Τσαλοκώστα στο 22΄ να κάνει γρήγορα το 3-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Το τελικό 3-2 έγινε με αυτογκόλ του Χουλιάρα στο 77’

Διαιτητής: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Η.

Βοηθοί: ΛΑΙΝΑΣ Χ. – ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΥ Ε.

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ(Παπαδιώτης) : ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΓΚΑΝΑΡΑΣ, ΛΥΓΚΟΥΡΗΣ, ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΗΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ(51’ ΚΡΟΚΙΔΑΣ), ΤΣΑΛΟΚΩΣΤΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΜΑΝΤΟΥΣΗΣ(68’ ΧΑΛΚΙΔΗΣ), ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΛΕΚΑΝΗΣ.

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ 2015(Στασινός): ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ Φ., ΔΡΙΒΑΚΟΣ(46’ ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ), ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ, ΜΑΚΡΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ(46’ ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΣ), ΖΟΤΑΙ, ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ, ΛΑΓΟΠΑΤΗΣ, ΓΡΕΚΟΣ(57’ ΚΑΠΟΤΗΣ), ΧΑΙΔΑΚΗΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ Ε.(77’ ΤΣΟΥΚΑΣ).