Πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 16/07 και ώρα 21:30 στις εγκαταστάσεις του Athlopolis Soccer School ο τελικός του τουρνουά 8Χ8 του όπου οι Παγκοσμίως Άγνωστοι επικράτησαν με τελικό σκορ 5-3 κόντρα στους Estrada  και σήκωσαν την κούπα.

Ο αγώνας είχε μεγάλες ανατροπές με τους Estrada να ανοίγουν νωρίς το σκορ με γκολ του Τουλκερίδη (1-0),  ο Ντοματάς έφερε το ματς στα ίσια σε 1-1 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δυο ομάδες ανέβασαν ρυθμό αλλά με τους Estrada να βρίσκονται στην άσπρη βούλα με εκτελεστή τον Νταλιάρδα όπου νίκησε τον Κώτση για το 2-1. Οι Παγκοσμίως Άγνωστοι απάντησαν με δυο γκολ του Ντοματά παίρνοντας προβάδισμα με 3-2 αλλά με τον Νταλιάρδα να ισοφαρίζει πάλι τον αγώνα σε 3-3. Ο Ντοματάς σε μεγάλα κέφια σκοράρει για τέταρτη φορά (4-3). Την τελική υπογραφή έβαλε ο Λεόπουλος κλειδώνοντας τη νίκη για τους Παγκοσμίως Άγνωστους με τελικό σκορ 5-3.

Διαιτητής: Νίκος Ρούσος