“Λευκή” ισοπαλία για Φορτούνα και Κεραυνό

Στο 0-0 έμειναν σήμερα Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2019 στο γήπεδο Βαλανιδοράχης η τοπική Φορτούνα Βαλανιδοράχης με τον Κεραυνό Θεσπρωτικού στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της  Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας.

Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν την αριθμητική τους υπεροχή από το 15’ όταν ο Κούσης των φιλοξενουμένων αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή Ρούσου σε φάουλ στον Ευθυμίου σε προφανή θέση για γκολ και άφησε την ομάδα του πολύ νωρίς με δέκα παίχτες, με αποτέλεσμα να μοιραστούν τους βαθμούς της αγωνιστικής με τον Κεραυνό.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι στο 38’ έγινε έμμεσο για το Θεσπρωτικό στη γωνιά της μικρής περιοχής. Η πάσα δόθηκε στον Τουλκερίδη που με δυνατό σουτ πέρασε λίγο έξω και επιπλέον ο Μπόμπορης με προβολή δίπλα στο δοκάρι δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 46’ λάθος της άμυνας της Φορτούνας και κλασική ευκαιρία για τους φιλοξενουμένους με τον Μπότσαρη να μην μπορεί να πλασάρει, με το πρώτο ημίχρονο να ανήκει στον Κεραυνό.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ισορρόπησε. Δυο καλές στιγμές σε εκτελέσεις φάουλ από τον Πάντα στο 53’ και στο 66’ χωρίς να μπορέσει να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Μήτσου. Στο 71’ ο Μήτσιος απέκρουσε ενστικτωδώς σουτ του Παπππά από τα 3 μέτρα εντυπωσιακά κρατώντας την ομάδα του στο 0.  Στο 85’ ο Μπόμπορης μόνος απέναντι από τον Τσοβίλη δε μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, για το τελικό 0-0.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΛΑΙΝΑΣ Χ. –ΛΑΖΑΡΟΥ Α.

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΑΧΗΣ(Παπακώστας):ΤΣΟΒΙΛΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Α., ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Ι.(60’ ΒΑΓΓΕΛΗΣ), ΠΑΠΠΑΣ, ΣΙΩΖΗΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΠΑΝΤΑΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΒΑΛΒΗΣ(67’ ΠΗΛΙΟΣ).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ(Κολιός): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΑΚΚΟΣ, ΝΤΑΦΛΟΣ, ΠΑΝΟΥΣΗΣ(22’ ΜΑΛΕΣΚΟΣ), ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΠΑΦΙΛΑΣ(89’ ΣΙΟΥΜΑΛΗΣ), ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ(86’ ΠΑΠΑΡΟΥΝΗΣ), ΚΟΥΣΗΣ, ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ.