Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε σήμερα ο Ωρωπός που επικράτησε εκτός έδρας του Κεραυνού Θεσπρωτικού με 1-2 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Η ομάδα του Γιώργου Νταλάκα προηγήθηκε μόλις στο 10’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κολιού Ν. για το 0-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 83’ ο Κολιός Α. με πλασέ έγραψε το 0-2, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 94’ σε 1-2 με τον Μπόμπορη, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίχτες, λόγω αποβολής  στο 90+ του Μπόμπορη από τη πλευρά των γηπεδούχων και του Δρόσου από την πλευρά των νικητών.

Διαιτητής: ΣΠΥΡΑΚΟΣ ΑΛ.

Βοηθοί: ΠΑΠΠΑΣ Φ. – ΖΗΚΑΣ Ν.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ(Κολιός): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΤΣΑΙΜΟΣ, ΝΤΑΦΛΟΣ, ΤΣΙΟΤΣΙΟΣ, ΖΗΚΑΣ, ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ, ΠΑΝΟΥΣΗΣ, ΝΙΤΣΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΒΑΣΣΙΟΣ, ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ, ΜΠΑΚΑΡΑΣ, ΝΤΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ, ΠΑΦΙΛΑΣ.

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ(Νταλάκας): ΚΑΠΠΑΣ, ΚΡΟΚΙΔΗΣ, ΣΙΑΜΕΤΗΣ, ΝΤΑΛΑΣ, ΜΑΝΤΟΥΣΗΣ, ΚΟΛΙΟΣ Ν., ΚΟΝΑΚΗΣ, ΚΟΛΙΟΣ ΑΝ., ΛΥΤΟΣ, ΔΡΟΣΟΣ, ΛΙΟΝΤΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΜΠΑΚΑΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ Χ., ΣΠΥΡΑΚΟΣ Σ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ, ΛΑΜΚΑΙ, ΠΕΤΣΑΣ, ΤΖΑΦΕΡΗΣ.