Ο Απόλλων Πάργας κατέκτησε το Πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Πρέβεζας –Λευκάδας 2021-22 και πλέον περιμένει την διεξαγωγή των μπαράζ ανόδου για την Γ’ Εθνική κατηγορία.

Η ομάδα του Βέρμπη τελείωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣ με νίκη επί του Κεραυνού Θεσπρωτικού στην 22η στροφή με τελικό σκορ 0-2.

Στο αγωνιστικό κομμάτι του πρώτου ημιχρόνου και οι δυο ομάδες έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους αλλά με το σκορ να μένει στο 0-0 έως και την λήξη του. Στην επανάληψη και στο 64’ ο Απόλλωνας είχε τις ευκαιρίες να σκοράρει αλλά με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο τερματοφύλακας του Κεραυνού Παναγιωτίδης να αποκρούει και να κραταει το 0-0. Στο 68’ κάποιοι ωραίοι συνδυασμοί από τους παίκτες του Απόλλωνα έβγαλαν τον Γκόλια σε καλή θέση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1, ενώ στο 78’ ο ρέφερι του αγώνα έδειξε την άσπρη βούλα υπέρ των φιλοξενούμενων, με τον Γκόλια να νικάει τον Παναγιωτίδη διπλασιάζοντας τα τέρματά του και να διαμορφώνει το 0-2 όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτητής: Ζιώγας Αθ.

Βοηθοί: Φραγκούλης Π. – Ζιώγας Α.

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Κολιός): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ (ΤΖΟΥΚΑΣ 58’), ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ (ΒΑΣΣΙΟΣ 67’), ΜΠΑΚΑΣ, ΝΤΑΦΛΟΣ, ΤΣΙΟΤΣΙΟΣ, ΖΗΚΑΣ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ (ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ 72’), ΠΑΦΙΛΑΣ (ΕΥΘΥΜΙΟΥ 72’), ΣΙΩΡΟΣ, ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ (ΝΤΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ 58’).

Απόλλων Πάργας (Βέρμπης): ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ, ΣΑΙΝΤΙ (ΤΟΥΡΜΟΥΣΟΓΛΟΥ 58’), ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ (ΜΠΕΛΛΟΣ 58’), ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΠΑΚΟΣ, ΚΥΡΓΙΟΣ, ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΓΚΟΛΙΑΣ, ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 84’).