Τον Α.Σ. Γιάννενα υποδέχθηκε σήμερα Κυριακή 04/12 και ώρα 13:00 στο ΔΑΚ Λευκάδας το ανδρικό τμήμα των Ελπίδων Λευκάδας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής Ανδρών της ΕΣΠΕΔΕ 2022-23.

Τα αγόρια του Α.Σ ‘’Ελπίδες Λευκάδας’’ ήταν ανταγωνιστικοί για 3 σετ στις λεπτομέρειες και η αποτελεσματικότητα που αφορούσε την μετάβαση από άμυνα σε επίθεση ,στέρησε ένα καλύτερο αποτέλεσμα, με την ομάδα των Ιωαννίνων να παίρνει μια δίκαιη νίκη.

Την επόμενη αγωνιστική  ο Α.Σ ‘’Ελπίδες Λευκάδας’’ θα αντιμετωπίσει στις 11/12/22 και ώρα 17:00 στο ΔΑΚ Λευκάδας την ομάδα ΓΣ Άρτα.

Τα σετ(1-3): 23-25, 22-25, 27-25, 16-25

ΕΛΠΙΔΕΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Κυριαζής): ΓΚΕΣΤΑ, ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΛΑΙΝΑΣ, ΜΑΝΘΟΣ, ΦΩΤΕΙΝΟΣ, ΓΑΝΤΖΙΑΣ, ΓΛΗΓΟΡΗΣ, ΚΑΡΒΕΛΑΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ.

ΓΙΑΝΝΕΝΑ Α.Σ(Τσιούπης-Υφαντής): ΚΙΓΚΑΣ, ΑΤΜΑΤΖΑΚΗΣ, ΑΛΑΣΩΝΑΣ, ΑΛΕΞΙΟΥ, ΠΑΠΠΗΣ, ΚΛΕΑΝΘΙΔΗΣ, ΠΕΤΡΑΚΗΣ, ΣΙΑΜΠΑΛΗΣ, ΝΤΑΝΙΚΑΣ, ΜΑΝΤΖΙΟΣ, ΑΛΑΤΖΙΑΣ.