Ποδαρικό…. με το δεξί για τη Δόξα Λευκάδας – Νίκη επί των Τιτάνων Παλαμά

Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 17:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Λευκάδας ο αγώνας της 11ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής Μπάσκετ Ανδρών ανάμεσα στην γηπεδούχο Δόξα Λευκάδας και τους φιλοξενούμενους Τιτάνες Παλαμά με το ροζ φύλλο του αγώνα να μένει στην Λευκάδα με τελικό σκορ 88-78.

Το πρώτο δεκάλεπτο και για τις δυο ομάδες δεν ξεκίνησε καθόλου καλά εφόσον και οι δυο ήταν 3 λεπτά χωρίς καλάθι, με την Δόξα να μένει πίσω στο σκορ και τους Τιτάνες να έχουν το πάνω χέρι στην λήξη με σκορ 12-17. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Δόξα Λευκάδας ήταν κυρίαρχη του παρκέ και με καλή άμυνα και γρήγορες επιθέσεις κατάφερε να πάρει προβάδισμα 8 πόντων στο σκορ με τη λήξη του ημιχρόνου(43-35).

Το ίδιο σκηνικό και στο τρίτο δεκάλεπτο με τη Δόξα να κρατάει τη διαφορά για το (64-51) του 3ου δεκαλέπτου, ενώ στο τέταρτο ο Δημητριάδης, έχοντας εξασφαλίσει τη νίκη, ξεκούρασε τους παίκτες τους βάζοντας και μικρούς στο παρκέ, οδηγώντας την ομάδα του στο τελικό 88-78.

Δεκάλεπτα: 12-17, 43-35, 64-51, 88-78

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Λογοθέτης

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 15(1), Αργυρός 6(2), Φέτσης, Αναγνωστόπουλος 15(1), Τσιαβές 25(1), Γεωργάκης 2, Μακρόπουλος 14, Βλαχάκης 3(1), Κόγκας 2, Ζαμπάκης 6, Κελάριου.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Χανέλι 7(1), Ζωιτσάκος 6, Γκογκίδης 19(1), Κατσαδούρος 11(2), Καραϊσκάκης 15, Φαλιάκης, Μακρής 7(1), Καραδήμας 13(1).

Δείτε ΕΔΩ τα αποτελέσματα και την βαθμολογία.

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank