Με τρίποντο ολοκλήρωσε την 16η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ο Οδυσσέας Νυδριού που επικράτησε στην έδρα του σήμερα Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2022 του Εθνικού Φιλιππιάδας με 3-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 με γκολ του Γαζή Σ. για το 1-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Εθνικός έφερε το ματς στα ίσα(1-1) στο 85’ με τον Τσιάπι. Το Νυδρί ανέβασε στροφές στα τελευταία λεπτά και στο 87’ πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Καταγή για το 2-1, ενώ τριπλασίασε τα τέρματά του το 90’ με τον Zace για το τελικό 3-1.

Oι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ματς με δέκα παίχτες αφού στο 89΄ ο Λύτος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) από το ματς.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΝΑΣΤΟΣ Ζ. – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ (Χρήστος Βάννας): ΠΟΛΙΤΗΣ, ΘΕΙΑΚΟΣ, ΡΕΚΑΤΣΙΝΑΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΒΑΝΝΑΣ, ΓΑΖΗΣ Ν., ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ, ΓΑΖΗΣ Σ. (80΄ ΣΚΕΜΠΗΣ), ΚΑΡΕΛΗΣ(54’ ΒΡΕΤΤΟΣ), ZACE(90΄ RRAPAJ).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (Δημήτρης Μπαλάφας): ΒΑΡΕΛΗΣ, ΠΑΝΟΥ, ΧΟΥΣΟΣ, ΤΣΙΑΠΙ, ΧΡΗΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΕΡΒΙΛΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΛΥΤΟΣ, ΚΑΚΙΩΝΗΣ, ΛΑΚΚΑΣ.