Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Πήρε το τρίποντο ο Απόλλων Βουβοποτάμου κόντρα στην Πλαγιά

Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 29 Οκτωβρίου στο γήπεδο Βουβοποτάμου ο αγώνας της 4ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στο γηπεδούχο Απόλλωνα Βουβοποτάμου και τον ΑΟ Πλαγιάς, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 3-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 με κεφαλιά του Μπόμπορη, ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Γκουλιούμη να νικάει τον Καταγή για το 2-0. Η Πλαγιά μείωσε σε 2-1 με τον Σταμουλάκη Σ., αλλά ο Βέκιος βρήκε και αυτός δίχτυα για το 3-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι στο σκορ με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς της αγωνιστικής.

Διαιτητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.

Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α. – ΜΠΑΚΑΡΑ Β.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΟΥΒΟΠΟΤΑΜΟΥ(Τζίμας): CORODENI, ΓΚΟΥΛΙΟΥΜΗΣ(86’ ΣΟΥΛΑΚΗΣ), ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ(56’ ΜΗΤΟΣ ΚΩΤΣΗΣ), ΓΙΟΥΡΓΑΣ(86’ ΠΗΛΙΟΣ), ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ(86’ ΣΩΤΟΣ), ΒΕΚΙΟΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ(56’ CEPELE).

ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ(Φερεντίνος): ΚΑΤΑΓΗΣ Γ., ΠΑΞΙΝΟΣ Θ., ΣΚΛΗΒΑΣ(35’ ΠΑΞΙΝΟΣ Ν.), ΚΟΚΟΛΗΣ Σ., ΠΟΛΙΤΗΣ(50’ ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ), ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΦΙΛΙΠΠΑΣ, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Γ., ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Σ., ΚΑΤΑΓΗΣ Β., ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ Ν(70’ ΜΑΣΟΥΤΑΣ).