Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Πήρε το τρίποντο η Νικόπολη στέλνοντας και μήνυμα κατά των γυναικοκτονιών

O ΑΣ Νικόπολη υποδέχτηκε σήμερα Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2024 τον ΠΑΣ Σφακιώτες στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας ‘’Αθανασία Τσουμελέκα’’ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, με το παιχνίδι να τελειώνει 3-0 υπέρ των γηπεδούχων που παραμένουν στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα του Α Ομίλου.

Στην αρχή του παιχνιδιού οι ποδοσφαιριστές της γηπεδούχου ομάδα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με πανό που έγραφε ‘’Καμία γυναίκα λιγότερη’’ στέλνοντας ένα μήνυμα κατά των γυναικοκτονιών που συνεχίζουν τα συγκλονίζουν τη χώρα μας.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, η Νικόπολη προηγήθηκε στο σκορ στο 18’ με τον Τσουμελέκα για το 1-0. Στο 27’ οι γηπεδούχοι απείλησαν με σουτ του Μαρκουδάκη. Στο 29’ ο Τσουμελέκας πάλι με δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το 2-0, ενώ στο 38’ και στο 40’ ο Περδικάρης απείλησε για τους γηπεδούχους με τον Πολυχρονόπουλο να λέει ΟΧΙ και να κρατάει το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, στο 50’ ο Μαρκουδάκης νίκησε τον Πολυχρονόπουλο για το τελικό 3-0.

Διαιτητής: ΦΙΤΣΑΣ Β.

Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α. – ΚΩΤΣΗΣ Θ.

ΑΣ ΝΙΚΟΠΟΛΗ(Δημήτρης Κωστής): ΓΑΛΑΝΟΣ, ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ, ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ, ΣΦΗΚΑΣ, ΚΙΣΤΗΣ, ΜΗΤΣΙΟΣ, ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ(55′ MITA), ΦΩΤΙΚΑΣ, ΤΣΟΥΜΕΛΕΚΑΣ(84′ ΔΑΣΚΑΛΟΣ), ΜΑΡΚΟΥΔΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ(84′ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ).

ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ(Θωμάς Λάζαρης): ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΖΑΒΕΡΔΙΝΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ Ξ., ΒΑΦΙΑΣ(84′ ΓΙΑΠΛΕΣ), ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ Σ., ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ(84′ ΣΤΑΜΟΣ), ΨΑΡΡΟΣ, ΓΛΗΓΟΡΗΣ.