Με το διπλό έφυγε από το γήπεδο Αγίου Γεωργίου ο Αστέρας Ανθούσας, αφού επικράτησε σήμερα Κυριακή 20/02 και ώρα 15:00 του Ηρακλή Αγίου Γεωργίου με 1-2, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του Β Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Στην έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για την απώλεια του επί χρόνια προέδρου του συνδέσμου διαιτητών και επιτροπής διαιτησίας ποδοσφαίρου Ε.Π.Σ. Πρέβεζας-Λευκάδας κ. Γιώργου Φραγκούλη.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, η Ανθούσα προηγήθηκε 0-1 με τον Πηγή, με τους γηπεδούχους να φέρνουν το ματς στα ίσα με τον Suku για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Φουσέκη για το τελικό 1-2.

Διαιτητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.

Βοηθοί: ΚΕΦΗΣ Γ. – ΖΙΩΓΑΣ ΑΛ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ: ΡΙΖΟΣ Α., ΖΑΒΑΛΗΣ, ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ, ΤΣΕΛΙΚΗΣ, ΠΑΝΟΥ Χ., ΡΙΖΟΣ Β., SUKU(51’ ΤΣΑΠΗΣ), ΡΙΖΟΣ Α.(54΄ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ), ΠΑΝΟΥ Γ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ(Χολέβας): ΤΣΑΜΠΑΣ, ΚΙΟΝΤΕΣΙ, ΛΑΧΑΝΙΔΗΣ, TOZAJ, ΠΑΠΑΣ(85’ ΝΑΚΑΣ Ι.), ΔΕΣΚΑΣ, ΦΟΥΣΕΚΗΣ, ΠΗΓΗΣ(85΄ΑΗΔΩΝΗΣ), ΣΕΡΙΦΗΣ, ΤΑΣΙΟΥΛΗΣ(71΄ΝΑΚΑΣ Γ.), GOGA.