Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 21 Νοεμβρίου και ώρα 11:00 στο γήπεδο Ζαλόγγου το τοπικό ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στην γηπεδούχο ΑΕΝ Σαμψούντας και την φιλοξενούμενη Θύελλα Σινώπης, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει την Θύελλα Σινώπης νικήτρια με τελικό σκορ 2-3.

Η ΑΕΝ προηγήθηκε στο 31’ με γκολ του Μπρούβα, με τον Ιορδανίδη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 38΄ να φέρνει το ματς στα ίσα (1-1). Στο 42’ ο Ιορδανίδης με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς διαμόρφωσε το 1-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με γκολ του Βαγγέλη έφτασαν στην ισοφάριση (2-2), αλλά στις καθυστερήσεις ο Σολδάτος διαμόρφωσε το 2-3 και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του και μαζί και τους τρεις βαθμούς της αγωνιστικής.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ Η. – ΚΩΤΣΗΣ Θ.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ(Σίσκας): ΓΡΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΜΠΡΟΥΒΑΣ(90’ ΒΡΑΠΙ), ΚΑΣΑΡΙ, ΩΡΟΛΟΓΑΣ, ΑΛΙΚΑΙ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΜΑΡΗΣ(40’ ΖΗΣΗΣ), ΑΔΑΜΙΔΗΣ, ΛΙΜΠΟΦΣΑ, ΛΩΛΟΣ(46’ ΚΟΛΑ), ΣΑΚΟ.

ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ(Κωστής): ΣΠΥΡΑΚΟΣ Θ., ΝΟΚΑ, ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ(53’ ΟΥΖΟΥΝΟΓΛΟΥ), ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ(84’ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ), ΚΟΤΕΝΟΓΛΟΥ, ΤΑΤΣΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΙΔΟΣ(46’ ΣΟΛΔΑΤΟΣ), ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ(64’ ΑΝΤΩΝΙΟΥ), ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ, ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ(46’ ΧΑΝΤΖΑΡΑΣ).