Η ομάδα του Αετού Αγιάς επικράτησε σήμερα Κυριακή 8 Μαρτίου στο ντέρμπι με τον ΑΟ Μύτικα στον εντός έδρας αγώνα για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Β Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με σκορ 5-1, φεύγοντας στο +6 στην βαθμολογία.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 10’ με γκολ του Βαρτζιώτη, με τον Σερίφη Δ. να βρίσκει δίχτυα στο 15’ και στο 35’ για το 3-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Νιχωρίτης με πλασέ στο 52’ διαμόρφωσε το 3-1. Στο 55’ ο Λιάλιος σκόραρε για το 4-1, ενώ το τελικό 5-1 έκανε ο Γκόγκα Κ. στο 90’.

Διαιτητής: ΖΙΩΓΑΣ Α.

Βοηθοί: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Η. – ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ.

ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ(Παπακώστας): ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΓΚΙΝΗΣ, ΓΚΟΓΚΑ Κ., ΔΕΣΚΑΣ(43’ ΚΑΤΣΑΟΥΝΗΣ), GOGA, ΣΕΡΙΦΗΣ, ΠΑΝΤΟΣ, ΓΚΟΓΚΑ Λ., ΣΕΡΙΦΗΣ(47’ ΜΠΕΛΛΟΣ), ΒΑΡΤΖΙΩΤΗΣ(85’ ΓΑΒΡΙΗΛ), ΛΙΑΛΙΟΣ(85’ ΑΗΔΩΝΗΣ).

AO MYTIKA(Kωστής): ΝΟΒΑΣ Τ., ΝΙΤΣΑΣ Χ.(46’ ΚΟΥΚΑΙ), BARDΗΑJ, ΝΙΧΩΡΙΤΗΣ, ΝΟΒΑΣ Α., ΡΑΜΜΟΣ, ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ, ΒΡΥΩΝΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ(34’ ΜΑΡΟΣ), ΖΑΡΚΑΝΤΩΝΗΣ(81’ ΝΙΤΣΑΣ Γ.), ΒΕΡΥΚΙΟΣ(70’ ΧΕΛΜΗΣ).