Πήρε το εισιτήριο στα πέναλτι ο Θρίαμβος Λούρου κόντρα στους Σφακιώτες

Στη «ρώσικη ρουλέτα» των πέναλτι πήρε την πρόκριση ο Θρίαμβος Λούρου αφού επικράτησε σήμερα Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 16:30 στο γήπεδο Σφακιωτών του ΠΑΣ Σφακιωτών για την Α Φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Π-Λ με 2-4 στα πέναλτι και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν σε 0-1 με εύστοχο πέναλτι του Γεωργίου που κέρδισε ο Κούσης, με τον Βλάχο στο 45΄με κεφαλιά από κόρνερ να φέρνει το ματς στα ίσα, για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ζάκκας κέρδισε πέναλτι, με τον Γεωργίου να αναλαμβάνει πάλι την εκτέλεση και να κερδίζει τον Παπανικολάου για δεύτερη φορά για το 1-2. Ο Λούρος έχασε κλασική ευκαιρία με τον Ζάκκα να διευρύνει το σκορ στο 3-1 αλλά ο Σταματέλος κέρδισε τον Μπακόλα σε τετ α τετ και έγραψε το 2-2, οδηγώντας το ματς στην παράταση.

Ο Θρίαμβος στο 2ο μισό της παράτασης έχασε δοκάρι και είχε ευκαιρίες να τελειώσει το ματς, χωρίς όμως αποτέλεσμα με το παιχνίδι να οδηγείται στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι. Εκεί οι γηπεδούχοι έχασαν δυο πέναλτι με τους Καρέλη και Σταματέλο να μην βρίσκουν δίχτυα σε αντίθεση με τον Θρίαμβο που έκανε το απόλυτο και πήρε την πρόκριση.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Γ.

Βοηθοί: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ. – ΠΑΤΣΗΣ Ι.

ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ(Αλέξανδρος Βλασσόπουλος): ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΛΑΖΑΡΗΣ, ΜΑΚΡΥΜΑΝΩΛΗΣ(92’ ΣΟΥΝΔΙΑΣ), ΝΑΝΟΣ-ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΣΑΝΤΑΣ, ΒΛΑΧΟΣ(65’ ΚΤΕΝΑΣ), ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ(71’ ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ), ΦΟΥΝΤΑΣ(67’ ΚΑΡΤΑΝΟΣ), ΚΑΡΕΛΗΣ, ΚΡΗΤΙΚΟΣ.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(Βλάσης Ναστούλης): ΜΠΑΚΟΛΑΣ, ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ, ΤΣΙΡΟΣ, ΜΠΑΚΑ, ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΚΟΥΣΗΣ, ΖΑΚΚΑΣ(115’ ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ), ΜΗΤΣΟΣ(85’ ΖΙΩΓΚΑΣ), ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΚΟΛΙΟΣ(67’ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ).