Πήρε το διπλό ο Εθνικός κόντρα στον Οδυσσέα Νυδριού

Νίκη με ανατροπή για την ομάδα του Ανδριανού Παπαδήμα

Με το διπλό έφυγε ο Εθνικός Φιλιππιάδας σήμερα Σάββατο 2 Μαρτίου 2019 και ώρα 15:00 από το γήπεδο Νυδριού αφού κατάφερε, αν και βρέθηκε να χάνει, να πάρει το τρίποντο της αγωνιστικής με σκορ 1-2 κόντρα στον Οδυσσέα Νυδριού.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 23′ με γκολ του Γαζή για το 1-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και έφεραν το ματς στα ίσα με γκολ του Λάκκα, ενώ ο Κακάβας έγραψε το τελικό 1-2.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Γ.

Βοηθοί: ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΥ Ε. – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ( Βλασσόπουλος): ΚΑΡΔΑΝΗΣ, ΜΑΚΡΥΜΑΝΩΛΗΣ ( 69’ ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ), ΘΕΙΑΚΟΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ (43’ ΚΤΕΝΑΣ), ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ, ΜΟΥΡΕΧΙΔΗΣ (84’ ΖΟΥΡΙΔΑΚΗΣ), ΜΟΝΟΛΙΘΟΣ, ΖΑCΕ, ΧΑΤΖΗΣ (66’ ΒΑΣΣΗΣ), ΓΑΖΗΣ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ ( Παπαδήμας): ΛΑΖΑΡΟΣ, ΛΑΪΝΑΣ, ΔΕΡΒΙΛΗΣ, ΚΑΚΑΒΑΣ, ΛΑΚΚΑΣ, ΚΑΛΠΑΚΟΥΛΑΣ, ΤΣΙΡΟΣ (70΄ XHELILAJ), CJAPI, ΜΗΤΣΟΣ, ΝΙΚΟΥ (90΄ ΓΕΙΤΟΝΑΣ), ΤΣΙΦΛΙΔΗΣ.