Τον Εθνικό Σκουλικάδου υποδέχτηκε ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου σήμερα Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 13:00 στο Δημοτικό Γήπεδο Καναλακίου “Φράξιας” στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ´ Εθνικής, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές με τελικό σκορ 2-1.

Πριν την  έναρξη του αγώνα ο Πρόεδρος του ΠΑΣ Αχέρων κ. Χρήστος Λουκούμης βράβευσε τον διαιτητή της αναμέτρησης Τσοπλάκο Κων/νο, ο οποίος έσωσε τη ζωή ποδοσφαιριστή (Δείτε ΕΔΩ).

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 19’ σε 1-0 με κεφαλιά του Βέρμπη, έπειτα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Βασιλειάδης. Στο 27’ οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νικολακόπουλου. Στο 47’ ο Καππίας με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Κυριάκη, διαμόρφωσε το 2-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, δεν άλλαξε τίποτα στο σκορ, με τον ΠΑΣ Αχέρων να φτάνει σε ένα ακόμη τρίποντο και να προσθέτει ακόμη 3 βαθμούς στην κατάταξή του στον βαθμολογικό πίνακα.

Διαιτητής: Τσοπλάκος Κωνσταντίνος (Αιτ/νίας)

Βοηθοί: Γαλανόπουλος Γεώργιος (Αιτ/νιας) – Τάκος Χρήστος (Αιτ/νιας)

ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ(Τζιάρρας): ΒΛΑΧΟΣ,ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ(75′ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ), ΦΡΑΓΚΟΣ, ΚΑΠΠΙΑΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΖΔΡΑΒΟΣ, ΚΥΡΙΑΚΗΣ(68′ ΕΜΒΡΑΙΖΟΓΛΟΥ), ΠΟΤΣΗΣ(61’ ΚΩΣΤΑΜΕΝΑΣ), ΝΤΑΝΤΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ(68′ ΤΣΟΥΤΣΗΣ), ΒΕΡΜΠΗΣ(75′ ΡΟΒΙΝΑΣ).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ:  HAXHLLARI, ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΕΡΣΙΝ, ΛΙΒΕΡΗΣ, ΜΟΥΣΤΑ, ΜΠΛΑΤΖΙΟΣ, ΒΑΛΑΝΤΗΣ(60’ ΑΓΑΛΙΩΤΗΣ), ΤΡΑΓΟΥΔΑΣ(67′ ΠΛΕΣΣΑΣ), ΜΑΡΟΥΔΑΣ, ΜΕΤΑΞΑΣ(35’ ΚΑΡΔΑΡΗΣ), ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ.

Δείτε ΕΔΩ πλούσιο φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.