Σάββατο, 20 Ιουλίου, 2024

Πήρε τη νίκη και το εισιτήριο για την Α΄ΕΠΣ η ΑΕΝ

Αναγέννηση Τσουκαλάδων και ΑΕΝ Σαμψούντας αναμετρήθηκαν σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Βόνιτσας για το εισιτήριο στην Α΄ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας, σαν δευτεραθλητές του Α΄και Β΄ Ομίλου της Β΄ΕΠΣ, με την ΑΕΝ να παίρνει την νίκη στην παράταση με τελικό σκορ 2-3.

Ως προς το αγωνιστικό μέρος, στο 20΄ η ΑΕΝ Σαμψούντας άνοιξε το σκορ με γκολ του Κασάρι (0-1), στο 29΄η Αναγέννηση είχε μια καλή ευκαιρία με τον Αρίδα να φέρει το ματς στα ίσια αλλά με τον τερματοφύλακα Κάτσενο να διώχνει σε κόρνερ. Στο 31΄ο Αρίδας κατάφερε να βρει δίχτυα για το 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και οι δυο ομάδες είχαν καλές φάσεις, αλλά την παράσταση έκλεψαν οι δυνατές μονομαχίες και τα πολλά φάουλ, με το σκορ να παραμένει στο 1-1 έως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Φίτσα για την κανονική διάρκεια , με τον αγώνα να οδηγείται στην παράταση.

Στο 100’ ο Κασάρι βάζει πάλι την ΑΕΝ μπροστά στο σκορ (1-2) ενώ οι Τσουκαλάδες στο 109΄ ισοφάρισαν σε 2-2 με γκολ του Χότζα. Την τελική πινελιά του αγώνα αλλά και το εισιτήριο για την Α΄ΕΠΣ χάρισε ο Λώλος στο 113΄ όπου έστειλε την ΑΕΝ Σαμψουντας στην Α΄ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας για την αγωνιστική χρονιά 2024-25.

Διαιτητής: Φίτσας Β.
Βοηθοί: Τσόγκας Α. – Κώτσης Θ.
4ος Διαιτητής: Λύτρας Ν.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ(Κουντούρης): ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ι, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ξ., ΚΟΥΡΤΗΣ, ΑΡΙΔΑΣ, ΧΟΤΖΑΣ, ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΜΟΥΓΙΟΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ.

• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ι., ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ., ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Π., ΒΑΓΕΝΑΣ, BREGGOU

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ(Μπρούβας): ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΑΛΙΚΑΙ, ΜΠΛΑΝΗΣ, ΛΙΑΣΚΟΣ, ΚΑΣΑΡΙ, ΛΩΛΟΣ, ΤΣΙΡΑΣ, ΜΠΑΜΗΣ, ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΤΓΙΑΝΝΗ.

• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΑΔΑΜΙΔΗΣ, ΒΡΑΠΙ, ΧΑΙΔΟΣ, ΠΑΜΠΟΥΚΙΔΗΣ, ΜΠΡΟΥΣΟΥΛΙ, ΚΑΣΑΡΙ.