Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 26 Ιανουαρίου και ώρα 11:00 στο γήπεδο Αχερουσίας ο αγώνας της 15ης αγωνιστικής του Β Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στην Αναγέννηση Αχερουσίας και τον Απόλλωνα Βουβοποτάμου, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με τελικό σκορ 4-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 27’ με εύστοχο πέναλτι του Παππά για το 0-1. Η Αχερουσία έφτασε στην ισοφάριση στο 35’ με γκολ του Βάββα Α. και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Τσάβος έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του για το 2-1 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τσάβος ξαναβρήκε δίχτυα στο 59’ για το 3-1, ενώ το τελικό 4-1 έγινε με αυτογκόλ στις καθυστερήσεις.

Διαιτητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.

Βοηθοί: ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ. – ΡΑΠΤΗΣ Χ.

ΑΝ/ΣΗ ΑΧΕΡΟΥΣΙΑΣ: ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΒΑΒΒΑΣ Α., ΒΑΒΒΑΣ Φ., ΦΑΡΜΑΚΗΣ(64’ ΤΖΙΜΑΣ), ΝΑΣΤΑΣ, ΛΕΝΑΣ(ΤΖΙΜΑΣ Μ.), ΤΖΙΜΑΣ Α., ΤΖΙΜΑΣ Ε.(80’ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ), ΤΣΑΒΟΣ, ΝΟΝΑΣ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΟΥΒΟΠΟΤΑΜΟΥ: ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Χ., ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.(64’ ΤΣΑΤΣΟΣ), ΓΚΕΚΑΣ, MYZEQARI(72’ ΝΟΥΣΗΣ), ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ, ΚΩΣΤΟΥΛΑΣ, ΦΩΤΙΟΥ, ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ, ΠΑΠΠΑΣ(34’ ΜΠΟΧΤΗΣ), ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ Ι.(58’ ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ Γ.) .