Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή και ώρα 11:00 π.μ στο γήπεδο Σφακιωτών ο αγώνας της 15ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα σε Αναγέννηση Τσουκαλάδων και ΠΕΑΣ Κατούνας, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το τρίποντο της αγωνιστικής με τελικό σκορ 0-3.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 μόλις στο 1ο λεπτό με τον Πετούση να κρεμάει τον τερματοφύλακα στην έξοδο. Ο ίδιος παίχτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 30’ ύστερα από λανθασμένο διώξιμο της μπάλας προς τα πίσω από τον Λογοθέτη η μπάλα πήγε στον ίδιο  που την έσπρωξε στα δίχτυα για το 0-2. Στο 33’ ο Καπότης δεν κατάφερε να γράψει το 0-3 σε κενή εστία, ενώ στο 34’ και 37’ ήταν η σειρά των γηπεδούχων χάνοντας ισάριθμες ευκαιρίες  να μειώσουν με τον Ροντογιάννη Φ, για το 0-2 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι ρυθμοί έπεσαν και οι ατομικές ενέργειες διαδέχονταν η μία την άλλη. Το 0-3 έκανε ο Παξινός μετά από ασίστ του Πετούση, ενώ στο 83’ σε μια ανύποπτη φάση τραυματίστηκε ο Κοντογιάννης Π. από τους γηπεδούχους.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΛΑΖΑΡΟΥ Α. – ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ Π.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ: ΒΕΝΕΤΗΣ, ΤΟΣΚΑ, ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Π., ΣΟΛΔΑΤΟΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Ν., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Π., RUMANI, ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ., ΓΡΑΨΑΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ, ΣΤΡΑΓΑΛΙΝΟΣ, ΝΤΙΝΟΣ, ΜΙΧΑΛΑΤΟΣ.

ΠΕΑΣ ΚΑΤΟΥΝΑΣ: ΤΣΕΠΟ, ΡΕΚΑΤΣΙΝΑΣ, ΔΙΓΕΝΗΣ, ΒΕΝΕΤΗΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ Π., ΦΩΤΕΙΝΟΣ Π., ΠΑΞΙΝΟΣ, ΦΩΤΕΙΝΟΣ Ε., ΠΕΤΟΥΣΗΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ Σ., ΚΑΠΟΤΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΔΙΓΕΝΗΣ Δ., ΑΡΓΥΡΟΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ Π., ΦΩΤΕΙΝΟΣ Κ., ΚΑΒΒΑΔΑΣ, ΔΙΓΕΝΗΣ