Πέρασε από το Θεσπρωτικό ο ΠΑΣ Πρέβεζα

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Θεσπρωτικού «Κατερίνα Θάνου» ο αγώνας της 17ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Κεραυνό Θεσπρωτικού και τον φιλοξενούμενο ΠΑΣ Πρέβεζα, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το τρίποντο της αγωνιστικής με τελικό σκορ 0-3.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο αλλά με τους φιλοξενούμενους να έχουν το πρώτο σουτ στον αγώνα με τον Τσάλα αλλά με τον Μήτσιο να διώχνει σε κόρνερ ενώ και στο 9΄κεφαλια του Γκίνη για τους φιλοξενούμενους αλλά με τον Μήτσιο να λέει όχι και να κρατάει την εστία των γηπεδούχων ανέπαφη. Στο 27΄μια ωραία πάσα του Σάκκου βγάζει τον Ράπτη σε καλό σημείο αλλά με τον Καραπιπέρη να διώχνει με ασφάλεια από την εστία του και με το σκορ να παραμένει στο 0-0 μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Την πρώτη καλή φάση του δευτέρου ημιχρόνου είχαν οι γηπεδούχοι με κεφαλιά του Ράπτη και την μπάλα να πηγαίνει στο γάμα της εστίας αλλά με τον Καραπιπέρη να εκτινάσσεται και να μπλοκάρει την μπάλα κρατώντας το 0-0. Στο 57΄ο Γκίνη με κοντινό πλασέ νίκησε τον Μήτσιο δίνοντας το προβάδισμα στο σκορ στους φιλοξενούμενους σε 0-1. Στο 73΄ο Τσάλας έπιασε ένα σουτ αλλά με την μπάλα να καταλήγει εκτός αγωνιστικού χώρου ενώ στο 75΄οι γηπεδούχοι ανταποδίδουν με τον Ρακόπουλο αλλά και εκεί ο Καραπιπέρης λέει όχι παραμένοντας το 0-1. Στο 76΄ο Κεραυνός βρίσκεται να αγωνίζεται με δέκα παίκτες μετά την δεύτερη κίτρινη κάρτα και την αποβολή από τον αγώνα με κόκκινη του Μαλέσκου πάνω σε φάουλ. Στο 80΄ο Τριάντος με σουτ βάζει την δικιά του πινελιά στο σκορ κάνοντας το 0-2 ενώ ένα λεπτό αργότερα στο 81΄ο Μπόμπορης με κεφαλιά διαμορφώνει το τελικό 0-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΖΙΩΓΑΣ Α.

ΒΟΗΘΟΙ: ΚΕΦΗΣ Γ. – ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (ΚΟΛΙΟΣ): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΜΑΛΕΣΚΟΣ, ΤΖΙΑΚΟΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ, ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΣΑΚΚΟΣ (ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ 64΄), ΠΑΦΙΛΑΣ, ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ, ΚΟΥΣΗΣ (ΝΤΑΦΛΟΣ 85΄), ΡΑΠΤΗΣ (ΦΕΚΚΑΣ 64΄).

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ 2016 (ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ – ΔΗΜΑΣ): ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ, ΓΚΙΝΙ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ 90΄), ΔΗΜΑΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ELEZI (ΣΠΑΝΟΣ 83΄), ΤΣΑΛΑ, ΤΡΙΑΝΤΟΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ (DIAW 85΄), ΚΟΚΚΑΛΗΣ (ΠΑΝΤΑΖΗΣ 55΄).