Διεξήχθη σήμερα 28 Απριλίου 2021 και ώρα 16:30 στο γήπεδο Μοναστηρακίου ο αγώνας της 7ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας ανάμεσα στον γηπεδούχο ΠΑΣ Θύελλα και τον φιλοξενούμενο Αστέρα Καληράχης, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το τρίποντο της αγωνιστικής με τελικό σκορ 1-3.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο αγώνας ξεκίνησε με καθυστέρηση μισής ώρας περίπου αλλά με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν προβάδισμα στο σκορ από το 2΄(0-1) με γκολ του Φουρλατάρα ενώ οι γηπεδούχοι είχαν μια καλή ευκαιρία να φέρουν το ματς ισόπαλο στο 19΄με κεφαλιά του Καβαλλάρη μετά από εκτέλεση κόρνερ.  Το πρώτο ημίχρονο συνέχισε με δυνατές κόντρες και σκληρά φάουλ με τον Αστέρα να υπερτερεί στην κατοχή αλλά με την Θύελλα να κρατάει το σκορ σε 0-1 έως την λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Θύελλα μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έψαχνε το γκολ αλλά με την μπάλα να μην της κάνει το χατίρι και να δέχεται και δεύτερο γκολ στο 53’  με τον Φουρλατάρα να βρίσκει για δεύτερη φορά δίχτυα για το 0-2. Το ματς συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό με την Θύελλα να ελέγχει την κατάσταση στον αγωνιστικό χώρο και να βρίσκει το γκολ στο 80΄με τον Μπαρλαγιάννη για το 1-2, και ενώ ο αγώνας έδειχνε ότι όλα θα παίζονταν στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση, μια φάση και ένα λάθος της άμυνας της Θύελλας έδωσαν το τρίποντο στον Αστέρα με γκολ του Σάλλα στο 90΄για το τελικό σκορ 1-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ:  ΤΣΟΠΛΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

ΒΟΗΘΟΙ: ΣΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΙΣ/ΝΙΑΣ – ΜΠΑΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ (ΣΤΑΣΙΝΟΣ): ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΣ, ΚΟΚΩΝΗΣ ΕΥ., ΖΕΛΟΣ (ΤΖΑΜΑΛΗΣ 46΄), ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ, ΤΣΙΟΥΝΗΣ Α., ΓΚΟΛΙΑΣ (ΠΡΕΝΤΖΑΣ 46΄), ΤΣΙΟΥΝΗΣ Π., ΚΑΤΑΓΗΣ Γ., ΚΟΚΩΝΗΣ Σ. (ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ 77΄).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΗΡΑΧΗΣ (ΒΛΑΧΟΣ):  ΚΟΚΚΙΝΙΔΗΣ, ΜΠΟΖΙΑΡΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ 91΄), ΣΑΛΛΑ, ΚΟΤΖΑΤΙΣΟΓΛΟΥ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ (ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ 57΄), ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΟΥΡΛΑΤΑΡΑΣ (ΓΡΑΒΑΛΟΣ 91΄), ΜΠΑΛΙΤΣΑΣ, ΡΟΥΣΗΣ (ΛΙΑΚΟΣ 74΄), ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ.