Ο ΠΑΣ Πρέβεζα υποδέχτηκε σήμερα  Κυριακή 9 Μαΐου 2021 στο δημοτικό στάδιο Πρέβεζας “Αθανασία Τσουμελέκα” τον Τηλυκράτη Λευκάδας, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Γ’ Εθνικής (5ος Όμιλος) και ηττήθηκε με σκορ 0-2.

Η ομάδα της Λευκάδας μετά και το σημερινό διπλό παραμένει μια ανάσα από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με την Πρέβεζα να βρίσκεται πλέον σε δύσκολη θέση για την παραμονή, 5 αγωνιστικές πριν τη λήξη του Α Γύρου.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, το παιχνίδι είχε δυνατά μαρκαρίσματα και όχι πολλές φάσεις μπροστά και από τις δυο εστίες. Στο 42΄ μετά από σέντρα του Περιστέρη, η μπάλα κατέληξε στο δεύτερο δοκάρι με τον Βακράκο με κεφαλιά αφύλακτος να κάνει το 0-1. Στο 45’ ο ΠΑΣ έχασε κλασική ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα με το Σιδέρη να πιάνει ένα σουτ από κοντινή απόσταση και την μπάλα να σταματάει πάνω στον τερματοφύλακα, για το 0-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΣ έψαχνε την ισοφάριση χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα. Στο 53’ ένα δυνατό σουτ του Βασιλείου πέρασε ψηλά. Στο 73’ μετά από ωραίο γύρισμα του Τσοπανά, ο Πετράκος έπιασε ένα ωραίο σουτ με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 0-2. Στο 87΄ ο Τσοπανάς απείλησε με τον Καραπιπέρη να αποκρούει για το τελικό 0-2.

Διαιτητής: Γιάννης Πάνος (Ηπείρου)

Βοηθοί: Σωτήρης Πάνος (Ηπείρου) και Θωμάς Γκέλης (Ηπείρου).

ΠΑΣ Πρέβεζα(Μπέκας): ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΤΣΙΛΙΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΚΑΓΙΑ(55’ ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ), ΤΣΑΛΑ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ(74’ ΝΤΟΜΑΤΑΣ), ΚΩΣΤΑΜΕΝΑΣ(62’ ΓΚΟΛΑΚΟΥ), ΣΙΔΕΡΗΣ.

ΑΟΝ Τηλυκράτης Λευκάδας(Νταλακούρας): ΛΕΤΣΟ, ΝΤΟΒΑΣ, ΚΟΥΣΑΣ(46’ ΝΤΑΤΙΔΗΣ), CELAJ(90’ ΑΛΩΠΟΥΔΗΣ), ΜΑΝΑΚΙΤΣΑΣ, ΒΑΚΡΑΚΟΣ(68’ ΠΕΤΡΑΚΟΣ), ΦΕΤΣΗΣ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ(83’ ΡΕΤΖΟΣ), ΚΥΠΑΡΙΣΣΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ(68’ ΤΣΟΠΑΝΑΣ).