Νικηφόρα πέρασε από την 19η στροφή της Α’ ΕΠΣ Π-Λ ο ΠΑΣ Πρέβεζα όπου αντιμετώπισε τον Α.Ο. Μύτικα και με σκορ 1-3 πήρε το τρίποντο της αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19′ με τον Καραγιώργο για το 0-1, ενω στο 23′ οι γηπεδούχοι είχαν οριζόντιο δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζαρκαντώνη. Ο ΠΑΣ ανέβασε το σκορ σε 0-2 στο 25′ με γκολ του Λεόπουλου όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με γκολ του Λιάσκου στο 51′ αλλά με τον Μπαρλαγιάννη να βάζει την τελική υπογραφή στον σημερινό αγώνα για το τελικό 1-3.

Διαιτητής: Τσόγκας Α.

Βοηθοί: Κώτσης Θ. – Μπακαράς Κ.

Α.Ο. Μύτικα (Νάτσος): Θεριανός, Ριστάνης (Νάτσος 80′), Αντωνίου, Ζαρκαντώνης (Χέλμης 64′), Μύτικας, Γερασίμου, Ντόντης (Μαρκουδάκης 83′), Leity, Μουρεχίδης, Λιάσκος, Μπαλής.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Μπέκας):Τσόλκας, Λεόπουλος, Ράμμος, Καραγιώργος (Κώτσης 28′), Τουλκερίδης, Τριάντος, Corentin, Σκαμνέλος, Μπαρλαγιάννης, Στεμπάρι, Βάλβης.