Διεξήχθη χθες Σάββατο 02 Μαρτίου 2019 και ώρα 20:00 στο ΔΑΚ Πρέβεζας ο αγώνας των Play Off ανάμεσα στον γηπεδούχο Φιλαθλητικό Πρέβεζας και στον φιλοξενούμενο Ηρακλή Ιωαννίνων με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την πολύτιμη νίκη με 1-3 σετ.

Και οι δυο ομάδες μπήκαν καλά στο παρκέ αλλά με τον Ηρακλή να παίρνει τα δυο πρώτα δυο σετ με μικρή διαφορά( 21-25 και 23-25). Το τρίτο σετ ήταν για την ομάδα του Φιλαθλητικού όπου πήρε την διαφορά και μέσα από καλές επιθέσεις πήρε το σετ με διαφορά δέκα πόντων για το 25-15, ενώ το τέταρτο σετ  ήταν μια πραγματική μάχη ανάμεσα στις δυο ομάδες, που έπαιξαν καλό βόλεϊ και αντάμειψαν τον κόσμο που παρευρέθηκε στο ΔΑΚ Πρέβεζας. Ο Ηρακλής πήρε και το τελευταίο σετ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες(24-26) και μαζί και τη νίκη.

Τα σετ(1-3): 21-25, 23-25, 25-15, 24-26.

Οι ομάδες αυτή τη στιγμή είναι 1-2 στις νίκες και στην επόμενη φάση προκρίνεται η ομάδα που θα φτάσει στις 3 νίκες.

Φ.Γ.Σ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ):  ΡΟΥΣΟΥ, ΑΡΜΠΥΡΟΥ, ΝΤΑΚΟΥΛΑ, ΚΑΤΣΑΝΑΚΗ, ΣΑΜΠΟΥ, ΤΟΛΙΟΥ, ΝΤΟΥΣΚΟΥ, ΣΑΚΚΑ Σ., ΤΣΑΛΑ, ΠΙΕΤΑ, ΚΟΤΖΑΜΟΥΡΑΤΟΓΛΟΥ, ΣΑΚΚΑ ΑΙΚ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (ΖΙΩΓΟΣ-ΣΤΟΥΓΙΑΝΝΟΣ): ΠΑΠΠΑ ΑΙ., ΤΣΑΜΟΥ, ΣΙΟΡΕΝΤΑ, ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗ, ΔΡΑΓΑΤΣΟΥΛΗ, ΖΟΥΛΑ, ΣΠΥΡΟΥ, ΖΙΩΓΟΥ, ΠΑΠΠΑ Κ-Α., ΣΙΜΠΑ, ΤΑΣΙΟΥΛΑ, ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ.

Πατήστε πάνω στην παρακάτω φωτογραφία για να δείτε φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα: