Εύκολα πέρασε από το Θεσπρωτικό ο Θρίαμβος Λούρου σήμερα Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2022 επικρατώντας του Κεραυνού Θεσπρωτικού με 0-4 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι γηπεδούχοι έχασαν κλασική ευκαιρία στις αρχές του παιχνιδιού με κεφαλιά του Σιώρου και τον Σάκκο να διώχνει σωτήρια στη γραμμή. Στο 20’ ο Λάκκας άνοιξε το σκορ για το 0-1, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Κούσης διαμόρφωσε το 0-2 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Θρίαμβος έφτασε κοντά στο 3ο τέρμα όταν σουτ του Γεωργίου σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι. Ότι δεν έκανε ο Γεωργίου, το πέτυχε ο Λάκκας που με δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 0-3, ενώ το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Μαργώνης.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

ΒΟΗΘΟΙ: ΚΕΦΗΣ  – ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (Μάκης Ντόβας): ΦΙΝΤΖΟΣ, ΤΣΙΟΤΣΙΟΣ, ΒΑΣΣΙΟΣ, ΝΤΑΦΛΟΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ (65΄ ΧΑΙΔΟΣ), ΠΑΦΙΛΑΣ, ΖΗΚΑΣ (87΄ ΚΑΛΑΤΖΗΣ), ΝΙΤΣΟΣ (67΄ ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ), ΣΙΩΡΟΣ, ΚΑΤΣΕΝΟΣ.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ (Αντώνης Κολιός): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΛΑΚΚΑΣ, ΜΑΡΓΩΝΗΣ, ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ, ΠΑΝΟΥ, ΚΟΛΛΙΝΣ, ΚΟΥΣΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ (83΄ ΚΟΛΙΟΣ Γ.), ΛΑΠΠΑΣ (83΄ ΚΑΤΣΑΟΥΝΟΣ), ΣΑΚΚΟΣ (70΄ ΜΠΟΡΜΠΟΛΗΣ), ΚΟΛΙΟΣ Γ. (67΄ ΣΟΥΡΔΗΣ).