Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 21 Νοεμβρίου και ώρα 11:00 στο γήπεδο Σφακιωτών ο αγώνας της 6ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, ανάμεσα στον γηπεδούχο ΑΟ Καρυάς και την Αναγέννηση Τσουκαλάδων, με τους Τσουκαλάδες να φεύγουν με το διπλό με τελικό σκορ 0-5, απέναντι στους γηπεδούχους που παρατάχθηκαν με πολλές απουσίες.

Η Αναγέννηση Τσουκαλάδων παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα συγκατοικώντας πριν το ματς στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του Α Ομίλου με τα Παλιάμπελα, έχοντας το απόλυτο, ενώ τους υπολείπεται και ο αγώνας της 5ης αγωνιστικής με την Πάλαιρο που είχε αναβληθεί λόγω κρουσμάτων κορωνοιού στην ομάδα της Παλαίρου.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 στο 9’ με τον Αρίδα, ενώ στο 15’ ο Αρίδας με δεύτερο προσωπικό του τέρμα νίκησε τον Κατωπόδη για το 0-2. Οι Τσουκαλάδες τριπλασίασαν τα τέρματά τους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσούτση για το 0-3 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Κοντογιάννης Χ. με δυο προσωπικά του γκολ στο 67’ και στο 74’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο τελικό 0-5.

Διαιτητής: ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ.

Βοηθοί: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π. – ΠΑΠΠΑΣ Φ.

ΑΟ ΚΑΡΥΑΣ(Κούρος-Παπαδόπουλος):ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ Β., ΠΙΛΑΦΑΣ Α., ΑΡΓΥΡΟΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΠΙΛΑΦΑΣ Σ. , ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, TUTU, ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ, ΨΑΡΡΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΡΟΔΗΣ, ΜΠΟΥΡΣΙΝΟΣ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ(Φούντογλου): ΣΑΝΤΑΣ Π., ΤΟΣΚΑ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ξ., ΣΑΝΤΑΣ Υ., ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Λ., ΑΡΙΔΑΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ, ΓΑΖΗΣ, ΣΠΑΝΟΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ι., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Ν.,ΝΤΑΤΣΗΣ, ΜΑΥΜΟΥΝΤΑΙ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΦΥΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΕΑΜΠΑΣΙΔΗΣ, ΗΛΙΑΔΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ,