Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 30 Νοεμβρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Ωρωπού ο αγώνας της 12ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας ανάμεσα στην Δόξα Ωρωπού και τον Πανλευκάδιο, με τους γηπεδούχος να φεύγουν δύσκολα με το διπλό με τελικό σκορ 0-1.

Ο Πανλευκάδιος που δεν είχε στον πάγκο του τον προπονητή του κ. Κατηφόρη λόγω τιμωρίας του, αναγκάστηκε να μείνει στο 21’ και χωρίς τον πρώτο του σκόρερ αφού ο Μπόμπορης δε μπόρεσε να συνεχίσει και τα βρήκε σκούρα απέναντι στην μαχητική και πολύ καλή σήμερα Δόξα Ωρωπού που δεν μπόρεσε όμως να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες της και να πετύχει ένα γκολ.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι το παιχνίδι στο πρώτο μέρος ήταν δυνατό με σκληρά μαρκαρίσματα με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή και να απειλούνε πρώτοι με σουτ του Λυγκούρη στο 23’. Ο Κούτσικος στο 44’ με σουτ κέρδισε τον Κανταρέλη για το 1-0, ενώ και ο Ορφανός στο 47’ έχασε κλασική ευκαιρία να πλασάρει με τον Κανταρέλη να κρατάει το 1-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να βρουν το γκολ. Στα πρώτα 15 λεπτά του 2ου ημιχρόνου κυριαρχούσαν στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας κλασικές ευκαιρίες με Μπαλαδήμα και Γκολάκου, με τον Πανλευκάδιο να είναι ιδιαίτερα απειλητικός στις αντεπιθέσεις. Στο 79’ μακρινό σουτ Σπυράκου έβγαλε με δυσκολία ο Λιάσκος, ενώ οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να πιέζουν για το γκολ μέχρι τα τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Μπαίλη με την μπάλα να μην τους κάνει το χατίρι και να γνωρίζουν την ήττα με τελικό σκορ 0-1.

Διαιτητής: ΜΠΑΙΛΗΣ Ν.

Βοηθοί: ΚΕΦΗΣ Γ. – ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΥ Ε.

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ(Τζίμας): ΚΑΝΤΑΡΕΛΗΣ, ΚΡΟΚΙΔΑΣ, ΜΠΕΖΑΤΙ, ΛΥΓΚΟΥΡΗΣ(73’ ΔΡΟΣΟΣ), ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΗΣ, ΓΚΟΛΑΚΟΥ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΛΕΚΑΝΗΣ, ΜΠΑΛΑΔΗΜΑΣ(66’ ΚΟΝΑΚΗΣ), ΜΠΑΛΑΦΑΣ.

ΑΣ-Κ ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ: ΛΙΑΣΚΟΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΤΣΙΑΒΟΣ, ΚΟΥΜΠΗΣ, ΦΛΟΥΔΑΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ Χ., ΜΕΙΝΤΑΝΗΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ(21’ ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ – 65’ ΤΟΥΡΓΕΛΗΣ), ΟΡΦΑΝΟΣ(87’ ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ), ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ(93’ ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.