Πέρασε δύσκολα από την Φορτούνα ο Πανλευκάδιος

Με το διπλό έφυγε σήμερα από την Βαλανιδοράχη ο Πανλευκάδιος αφού επικράτησε δύσκολα της αξιόμαχης ομάδας της Φορτούνας Βαλανιδοράχης με σκορ 0-1 για την 11η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας σε ένα σκληρό ματς με δυνατές μονομαχίες.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 10’ με σουτ του Κοκόλη Χ. για το 0-1, γκολ που τελικά ήταν το μοναδικό της αναμέτρησης και έκρινε την εξέλιξη του ματς. Στο 13’ ο Βάλβης έπιασε ένα πολύ ωραίο σουτ που δεν ανησύχησε όμως το Λιάσκο. Στο 20’ ο Αργυρός για τον Πανλευκάδιο έχασε κλασική ευκαιρία αφού βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά σούταρε αδύναμα με τον Λένη να κοντράρει. Στο 35΄ μια ακόμα ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον σκόρερ του αγώνα να βγαίνει από τα πλάγια, να πιάνει το σουτ με τον Λένη να αποκρούει. Στο 45’ χάθηκε η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς για τους γηπεδούχους να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Σούπε να βρίσκεται μόνος με τον Λιάσκο να πλασάρει άγαρμπα και την μπάλα να φεύγει ψηλά στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με δυνατές μονομαχίες με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να φτάσουν στην ισοφάριση. Ο Πανλευκάδιος έφτασε κοντά στο 0-2 στο 69’ με τον Κούτσικο και στο 84’ με τον Ορφανό να πιάνει ένα ωραίο μακρινό σουτ, με τον Λένη να διώχνει νευρικά σε κόρνερ. Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε νικητή τον Πανλευκάδιο.

Διαιτητής: ΠΑΤΣΗΣ Ι.

Βοηθοί: ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΥ Ε. – ΚΑΟΥΡΗΣ Σ.

Α.Ε ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΑΧΗΣ(Παπαδήμας): ΛΕΝΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Αλ., ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ, KOFSHA, ΠΑΠΠΑΣ, ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Ι., ΒΑΛΒΗΣ, ΣΟΥΠΕ(70’ CEPELE), ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ.

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ(Κατηφόρης): ΛΙΑΣΚΟΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ Χ., ΚΟΛΑΓΚΙ(53’ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ), ΤΣΙΑΒΟΣ, ΚΟΥΜΠΗΣ, ΦΛΟΥΔΑΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ Χ., ΚΟΛΟΒΟΣ, ΚΑΡΕΛΗΣ(53’ ΤΟΥΡΓΕΛΗΣ), ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ(75’ ΟΡΦΑΝΟΣ), ΑΡΓΥΡΟΣ(85’ ΘΕΙΑΚΟΣ).