Πέμπτη, 22 Φεβρουαρίου, 2024

Πέρασε από Άγιο Πέτρο η Νικόπολη

Στο γήπεδο Αγίου Πέτρου αγωνίστηκε σήμερα η Νικόπολη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με αντίπαλο τον ΑΟ Αγίου Πέτρου, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους φιλοξενούμενους νικητές με 2-3.

Η Νικόπολη προηγήθηκε με τον Βάσσιο στο 24’ για το 0-1. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 30’ στην ισοφάριση, με τον Λάζαρη να βρίσκει δίχτυα για το 1-1. Στο 34’ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Τσουμελέκα να εκτελεί εύστοχα για το 1-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Μήτσιος στο 60’ διαμόρφωσε το 1-3 και λίγο πριν τη λήξη ο Κατηφόρης Γ. έγραψε το τελικό 2-3.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ. – ΚΩΤΣΗΣ Θ.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥ(Φούντογλου): ΒΟΥΚΕΛΑΤΟΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΝΑΣΤΟΣ Σ., ΣΑΝΤΑΣ, ΓΑΖΗΣ, ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ, ΣΚΕΜΠΗΣ, ΛΑΖΑΡΗΣ, TUTU, ΝΑΣΤΟΣ Ν.

ΑΣ ΝΙΚΟΠΟΛΗ 2020(Κωστής): ΓΑΛΑΝΟΣ, ΜΙΤΑ, ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ, ΚΙΣΤΗΣ, ΜΗΤΣΙΟΣ, ΒΑΣΣΙΟΣ, ΦΩΤΙΚΑΣ, ΤΣΟΥΜΕΛΕΚΑΣ, ΜΑΡΚΟΥΔΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ.