Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 7 Νοεμβρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Σύβρου ο αγώνας της 4ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα σε ΠΑΣ Σύβρου και Αναγέννηση Τσουκαλάδων, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με τελικό σκορ 1-3.

Πριν την έναρξη του ματς, η διοίκηση και οι παίχτες του ΠΑΣ Σύβρου, προχώρησαν σε διαμαρτυρία για το ξερό γήπεδο με πανό που έγραφε : “Πέρασαν μήνες, Πέρασαν χρόνια και στο ξερό παίζουμε ακόμα. Γιατί κύριοι?”

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι Τσουκαλάδες προηγήθηκαν 0-1 με γκολ του Σπανού, ενώ στο 45΄με εύστοχο πέναλτι του Τσούτση διαμόρφωσαν το 0-2 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Σύβρος μείωσε σε 1-2 στο 70’ με ωραίο ψιλοκρεμαστό σουτ του Κούρτη στο γάμα. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 75’ ο Σάντας με κεφαλιά μετά από ασίστ του Κοντογιάννη.

Διαιτητής: ΠΑΤΣΗΣ Ι.

Βοηθοί: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ. – ΠΑΠΠΑΣ Φ.

ΠΑΣ ΣΥΒΡΟΥ (Αλέξανδρος Δευτεραίος): ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΡΓΥΡΟΣ Κ., ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ, ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ, ΠΡΟΚΟΠΗΣ Π., ΣΟΛΔΑΤΟΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, GLAB, ΚΟΥΡΤΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΣΚΛΗΡΟΣ, ΜΠΕΛΕΓΡΙΝΟΣ, ΔΕΥΤΕΡΑΙΟΣ, ΠΡΟΚΟΠΗΣ Ε., ΑΡΓΥΡΟΣ Ι., ΓΚΟΥΒΡΑΣ, ΦΑΤΟΥΡΟΣ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ: ΣΑΝΤΟΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ Ι., ΣΑΝΤΑΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Π., ΣΠΑΝΟΣ, ΓΑΖΗΣ, ΛΑΖΑΡΗΣ, ΦΟΥΝΤΟΓΛΟΥ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΤΟΣΚΑ, ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΝΤΑΤΣΗΣ, ΒΟΥΚΕΛΑΤΟΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΦΥΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΑΜΠΑΣΙΔΗΣ, ΗΛΙΑΔΗΣ,ΣΟΛΔΑΤΟΣ,