Πέρασαν από Άγιο Πέτρο τα Παλιάμπελα

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 24 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγίου Πέτρου ο αγώνας του Α Ομίλου της 16ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στην γηπεδούχο ομάδα του Αγίου Πέτρου και τον ΠΑΣ Παλιάμπελα, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με τελικό σκορ 2-3.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 10’ με τον Σκλαβενίτη σε 1-0 με τον Παληογιάννη στο 25’ μετά από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων να βγαίνει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα και με πλασέ να φέρνει το ματς στα ίσα για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν σε 1-2 με τον Παληογιάννη να πετυχαίνει το 2ο προσωπικό του τέρμα. Οι γηπεδούχοι βρήκαν το δρόμο για τα δίχτυα και ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Σκλαβενίτη, όμως στο 90’ ο Κατσαμπίρης έκανε το τελικό 2-3.

Ο διαιτητής του αγώνα απέβαλλε με απευθείας κόκκινη τους ποδοσφαιριστές Κατηφόρη Γ. και Κατηφόρη Σ. διότι κινήθηκαν απειλητικά εναντίον του και τον εξύβρισαν.

Διαιτητής: ΠΑΤΣΗΣ Ι.

Βοηθοί: ΠΑΠΠΑΣ Φ. – ΝΤΟΥΣΚΟΣ Σ.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥ:ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ Γ., ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ, ΔΡΑΚΟΝΤΑΕΙΔΗΣ, ΖΩΤΟΣ(55’ ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ Λ.), BILANI, ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ, ΜΠΡΑΤΖΟΥΚΑΚΗΣ, ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ Γ.(72’ ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ Σ.), ΣΚΛΗΡΟΣ(56’ ΛΕΟΝΤΙΔΗΣ), TUTU., ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ(72’ ΜΠΕΛΟΥΛΑΙ).

ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ(Παληογιάννης): ΠΟΥΛΙΣΗΣ, ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΣ(46’ ΚΟΛΟΒΟΣ), ΝΤΑΛΑΣ, ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ, ΝΑΚΑΣ, BUSHI, ΔΟΣΗΣ, ΜΑΝΤΖΟΥΤΣΟΣ, ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ, ΛΥΤΡΑΣ(73’ ΖΙΩΓΑΣ).