Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 01/11/20 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Καναλακίου “Φραξία” ο αγώνας της 3ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας 2020-21 ανάμεσα στον γηπεδούχο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου και τον φιλοξενούμενο Α.Ο. Κέρκυρας με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη με τελικό σκορ 5-0.

Πλέον ο Αχέρων Καναλακίου βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με τρεις στους τρεις αγώνες, πετυχαίνοντας δέκα γκολ και έχοντας δεχτεί μόλις ένα.

Ο Αχέροντας άνοιξε το σκορ στο 35΄με τον Νικολάου ενώ στο 40΄ο Ντόκος διαμορφώνει το 2-0 μετά από πάσα του Τάτση αλλά και το σφύριγμα του διαιτητή για την λήξη του πρώτου ημιχρόνου να οδηγεί τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μόλις στο 48΄ο Κυριάκης κάνει το 3-0, στο 80΄ο Γεωργάκης διαμορφώνει το 4-0 με κεφαλιά ενώ την τελική πινελιά έβαλε ο Ντόκος πετυχαίνοντας το δεύτερο του γκολ στο 85΄ για το τελικό 5-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΤΣΟΠΛΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΑΙΤ/ΝΙΑΣ)

ΒΟΗΘΟΙ: ΚΑΛΥΒΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΑΙΤ/ΝΙΑΣ) – ΤΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΙΤ/ΝΙΑΣ)

ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (ΤΖΙΑΡΡΑΣ): ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΖΔΡΑΒΟΣ ΝΤΙΝΟΣ, ΤΑΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ, ΦΡΑΓΚΟΣ ΣΠΥΡΟΣ, ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΝΤΟΚΟΣ ΝΙΚΟΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΠΥΡΟΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΤΣΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ ΑΛΕΞΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ ΆΡΗΣ, ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΕΜΒΡΑΙΖΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΣ, ΚΑΚΙΟΥΖΗΣ ΚΩΣΤΑΣ, ΠΟΤΣΗΣ ΜΑΚΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΤΑΣΟΣ