Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο Α.Ο. Μύτικας κόντρα στην Πρωταθλήτρια Αχερουσία

Α.Ο. Μύτικας vs Αναγέννηση Αχερουσίας 2-2

Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 17 Μαρτίου 2019 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Μύτικα ο αγώνας της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής του Β ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Α.Ο. Μύτικα και την φιλοξενούμενη Αναγέννηση Αχερουσίας με τις δυο ομάδες να μένουν στο «Χ» με τελικό σκορ 2-2.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και μόλις στο 2΄του αγώνα οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στην άσπρη βούλα με πέναλτι υπέρ τους από ανατροπή του Ουτσκούνη και με εκτελεστή τον Νόβα Α. να διαμορφώνει το 1-0. Στο 27΄οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με κεφαλιά του Τσάβου αλλά με το σκορ να παραμένει στο 1-0, ενώ στο 40΄ο Τσαβέλης έφερε το ματς στα ίσια κάνοντας το 1-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μόλις στο 53΄η Αχερουσία μπήκε μπροστά στο σκορ (1-2) με γκολ του Παπασταύρου. Στη συνέχεια ο Α.Ο. Μύτικας έψαξε το γκολ και το βρήκε στο 63΄πάλι με τον αρχηγό της ομάδας Νόβα Α. για το 2-2 όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα αλλά με τον Α.Ο. Μύτικα να χάνει την ευκαιρία για την είσοδό του στα μπαράζ ανόδου της Α ΕΠΣ Π-Λ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

ΒΟΗΘΟΙ: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΝΑΣΤΟΣ Ζ.

Α.Ο. ΜΥΤΙΚΑΣ (ΒΕΡΜΠΗΣ): ΝΤΙΤΣΟΣ, ΚΟΥΚΑΙ, ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ (ΜΠΑΚΟΛΑΣ 83΄), ΒΡΥΩΝΗΣ, ΜΥΤΙΚΑΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ (ΡΑΠΤΗΣ 59΄), ΝΤΙΤΣΟΣ (MASON 46΄), ΒΕΡΜΠΗΣ, ΟΥΤΣΚΟΥΝΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΝΟΒΑΣ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΧΕΟΡΥΣΙΑΣ (ΤΖΙΜΑΣ): ΤΣΑΒΕΛΗΣ, ΦΑΡΜΑΚΗΣ, ΛΕΝΑΣ (ΕΥΘΥΜΙΟΥ 68΄), ΤΣΑΒΕΛΗΣ, ΝΟΝΑΣ, ΝΑΤΣΑΣ (ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ 46΄ (ΜΑΡΚΟΥ 84΄)), ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ (ΝΑΚΟΣ 61΄), ΤΖΙΜΑΣ, ΤΣΑΒΟΣ, ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΣ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.