Δείτε παρακάτω την βαθμολογία και από τους οχτώ ομίλους της Γ Εθνικής κατηγορίας μετά την ολοκλήρωση του Α γύρου (2019-20).

  • ΠρόκρισηΓ Εθνική Πλέι Οφ Ανόδου (Πλέι Οφς Προβιβασμού).
  • Υποβιβασμός.
  • Στην περίπτωση που ομάδες τελειώσουν τη σεζόν ισόβαθμες, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη, είναι οι μεταξύ τους αγώνες.

1ος Όμιλος (12η αγων.): 

  1. Πανσερραϊκός  30
  2. Νέστος Χρυσούπολης  30
  3. Πανδραμαϊκός  29
  4. Απόλλων Παραλιμνίου  22
  5. Δόξα Κ.Καμήλας 19
  6. Άρης Αβάτου  19
  7. Αετός Οφρυνίου  16
  8. Κεραυνός Πέρνης  14
  9. Ένωση Αλεξ/πολης  13
  10. Ορφέας Ξάνθης  9
  11. Ηρακλής Ζυγού  7
  12. Κιλκισιακός  7
  13. Δόξα Θεολόγου  2

2ος Όμιλος (15η αγων.): 

  1. Αλμωπός Αριδαίας  41
  2. Αναγέννηση Γιαννιτσών  31
  3. Μακεδονικός 31
  4. Θερμαϊκός  27
  5. Μ.Αλεξ.Τρικάλων  26
  6. ΠΟ Ν.Καλλικράτειας  24
  7. Εδεσσαϊκός  23
  8. Θύελλα Σαρακηνών  21
  9. Νίκη Αγκαθιάς 20
  10. Αγροτικός Αστέρας  19
  11. Ποσειδών Μηχανιώνας  18
  12. ΠΑΣ Φλώρινα  17
  13. Αστραπή Μεσοποταμίας  10
  14. ΑΟ Σειρήνα  0
  15. Άρης Παλαιοχωρίου  0

3ος Όμιλος (13η αγων.): 

  1. Πιερικός  34
  2. Θησέας Αγριάς  25
  3. ΑΟ Σελλάνων  23
  4. Ηρακλής Λάρισας  23
  5. ΑΕ Καρίτσας  22
  6. Ατρόμητος Παλαμά  19
  7. Οικονόμος Τσαριτσ.  17
  8. Δίας Δίου  16
  9. ΑΠΟ Αταλάντη  16
  10. ΓΣ Αλμυρού  15
  11. Διγενής Νεοχωρίου  14
  12. ΑΣ Μετέωρα  14
  13. Διαγόρας Στεφανοβ. 11
  14. ΑΟ Ποταμιάς  2

4ος Όμιλος (13η αγων.): 

  1. ΑΕΠ Κοζάνης  30
  2. Αχέρων Καναλακίου  28
  3. Αναγέννηση Άρτας  26
  4. Σούλι Παραμυθιάς  21
  5. Θιναλιακός  20
  6. Τηλυκράτης  19
  7. Μακεδονικός Φούφα 16
  8. ΑΟ Ανατολής  15
  9. ΠΑΣ Πρέβεζα  15
  10. Ναυπακτιακός  14
  11. ΑΕ Μεσολογγίου  13
  12. ΑΕ Λευκίμμης  13
  13. Απόλλων Ευπαλίου  11
  14. Αστέρας Ιτέας  9

5ος Όμιλος (13η αγων.): (Οι ομάδες με το (*) έχουν 12 αγων.)

  1. Καλλιθέα  27
  2. Θύελλα Καμαρίου  26*
  3. ΑΕ Μοσχάτου  25
  4. Άγιος Ιερόθεος  24
  5. Πανθηραϊκός  19*
  6. ΑΕ Κηφισιάς  19*
  7. Φωστήρας  17*
  8. Άνω Μερά  16*
  9. ΑΠΟ Κερατσίνι  15
  10. Εθνικός  12*
  11. Ακράτητος  11*
  12. Άγιοι Ανάργυροι  8*
  13. Ηλυσιακός  8
  14. Ερμής Κορυδαλλού  6

6ος Όμιλος (12η αγων.): 

  1. ΑΣ Ρόδος  29
  2. ΓΣ Μαρκό  24
  3. Παναρκαδικός  20
  4. Αήττητος Σπάτων  19
  5. ΑΟ Υπάτου  18
  6. ΑΟ Νέας Αρτάκης  16
  7. Κιθαιρών Καπαρ.  16
  8. Θύελλα Ραφήνας  16
  9. Παλληνιακός  15
  10. Κόρινθος 2006  14
  11.  Αιολικός  13
  12. Αχαρναϊκός  10
  13. ΑΕΚ Τρίπολης  2

7ος Όμιλος (13η αγων.): 

  1. Αστέρας Βλαχιώτη  28
  2. Ναύπλιο 2017  28
  3. ΠΣ Σπάρτη  25
  4. ΑΕ Ερμιονίδας  21
  5. Ζάκυνθος  21
  6. Διαγόρας Βραχν.  20
  7. ΑΟ Τσιλιβή  19
  8. ΑΟ Διαβολιτσίου  18
  9. ΠΑΟ Βάρδας  17
  10. Θύελλα Πατρών  16
  11. Πανηλειακός  13
  12. Πανγυθεατικός  10
  13. Παναργειακός  9
  14. Ολυμπιακός Ζαχάρως 2 8

8ος Όμιλος (13η αγων.): (Οι ομάδες με το (*) έχουν 12 αγων.)

  1. ΑΟ Επισκοπής  30*
  2. Ηρόδοτος 24*
  3. Γιούχτας  24*
  4. Πανακρωτηριακός  19
  5. Ατσαλένιος  14
  6. ΑΟ Αγίου Νικολάου  13
  7. Ρεθυμνιακός  12
  8. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ  11*
  9. ΑΟ Πόρου  8*

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.