Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 25 Απριλίου 2021 και ώρα 16:30 στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας ο αγώνας της 6ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας  ανάμεσα στην γηπεδούχο ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας και τον φιλοξενούμενο ΑΟΝ Τηλυκράτη 2014, με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη με τελικό σκορ 1-0.

Στο αγωνιστικό κομμάτι την πρώτη καλή ευκαιρία είχαν οι γηπεδούχοι στο 15΄με τον Νάστο ενώ ο Τηλυκράτης ανταπέδωσε στο 23΄ με τον Τσοπανά αλλά με το σκορ να μένει στο 0-0. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό και  έχοντας και την κατοχή της μπάλας έφτασαν κοντά στο γκολ στο 33΄με τον Ντόβα αλλά με τον Μήτσιο να κρατάει το 0-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έψαξαν το γκολ στο 50΄με τον Περιστέρη και στο 66΄με τον Φέτση αλλά με την μπάλα να μην τους κάνει το χατίρι και το παιχνίδι να συνεχίζεται ισόπαλο 0-0. Οι γηπεδούχοι στο 74΄ προσπάθησαν να βρουν το γκολ με τον Σιδηρόπουλο αλλά με την μπάλα να καταλήγει άουτ αλλά με την λύτρωση να έρχεται στο 76΄ από τον Μπαλαδήμα όπου με απευθείας σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λέτσου μετά από ωραία πάσα του Σκανδάλη για το 1-0. Στο 87΄ η Αναγέννηση έμεινε με δέκα παίκτες από την δεύτερη κίτρινη κάρτα που δέχτηκε ο σκόρερ του αγώνα Μπαλαδήμας και αποβλήθηκε με κόκκινη αλλά με τον αγώνα να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές παίρνοντας του τρεις πολύτιμους βαθμούς της αγωνιστικής με τελικό σκορ 1-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΤΖΟΒΑΣ (ΗΠΕΙΡΟΥ)

ΒΟΗΘΟΙ: ΤΣΑΝΤΑΣ (ΗΠΕΙΡΟΥ) – ΣΙΣΚΑΣ (ΗΠΕΙΡΟΥ)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (ΝΤΑΛΑΚΑΣ): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΧΕΜΠΕΓΙΑ, ΤΣΕΛΑ (46′ ΜΠΟΚΟΣ), ΣΧΙΣΜΕΝΟΣ, ΠΑΠΑΡΟΥΝΗΣ, ΓΟΥΛΑΣ, ΜΑΡΓΩΝΗΣ (37′ ΜΠΑΛΑΔΗΜΑΣ), ΧΟΥΣΟΣ (88′ ΣΙΛΙΟΓΚΑΣ), ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΡΑΜΠΗΣ, ΝΑΣΤΟΣ (56′ ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ).

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (ΝΤΑΛΑΚΟΥΡΑΣ): ΛΕΤΣΟ, ΝΤΟΒΑΣ, ΒΡΕΤΤΟΣ (81′ ΚΥΠΑΡΙΣΣΗΣ), ΚΟΥΣΑΣ, ΡΕΤΖΟΣ, ΝΤΑΤΙΔΗΣ (59′ ΠΕΤΡΑΚΟΣ), ΤΣΕΛΑΙ, ΦΕΤΣΗΣ, ΒΑΚΡΑΚΟΣ (69′ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ), ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ (81′ ΚΑΤΑΓΗΣ), ΤΣΟΠΑΝΑΣ (69′ ΒΑΝΑΣ).