Με το διπλό έφυγε σήμερα ο Εθνικός Φιλιππιάδας από την Πρέβεζα, αφού επικράτησε στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας ‘’Αθανασία Τσουμελέκα’’ του ΠΑΣ Πρέβεζα με 1-3 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, αναγκάζοντας την ομάδα της Πρέβεζας στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 7’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπεζεβέγκη για το 0-1. Οι γηπεδούχοι έχασαν κλασική ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 18’ όταν μετά από σέντρα του Johansenο Σιδέρης έπιασε την κεφαλιά που πέρασε ψηλά. Στην επόμενη φάση ο Παππάς για την ομάδα του Μπαλάφα με δυνατό σουτ νίκησε τον Κώτση για το 0-2 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ κέρδισε πέναλτι με τον Σιδέρη στο 55’ , με τον Βασιλείου να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να βρίσκει δίχτυα για το 1-2. Τρία λεπτά αργότερα ο Παππάς ανατράπηκε στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα αυτή τη φορά υπέρ των φιλοξενουμένων. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σταμούλης που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-3.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Μπέκας):ΚΩΤΣΗΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΤΣΑΤΣΟΣ, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ, ΤΡΙΑΝΤΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, SALEHMUANA, ΣΙΔΕΡΗΣ, ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ, JOHANSEN, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΡΑΜΜΟΣ, ΤΣΟΛΚΑΣ, ΠΟΠΟΤΑΣ, ΣΤΕΜΠΑΡΗ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Μπαλάφας):ΒΑΡΕΛΗΣ, ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ, ΜΠΕΖΕΒΕΓΚΗΣ, ΔΕΡΒΙΛΗΣ, ΧΟΥΣΟΣ, ΝΙΚΟΥ, ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ, ΛΑΚΚΑΣ Β., ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΠΑΝΟΥ Κ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΤΣΙΑΠΙ, ΛΑΚΚΑΣ Γ., ΠΑΝΟΥ Α.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από το παιχνίδι.