Σε δήλωση προχώρησε ο προπονητής του EΘνικού Φιλιππιάδας κ. Ανδριανός Παπαδήμας στο gosports.gr μετά την ήττα στον εκτός έδρας σημερινό αγώνα της πρεμιέρας της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με αντίπαλο τον Πανλευκάδιο (Δείτε ΕΔΩ.)

Ο προπονητής της Φιλιππιάδας δήλωσε: « Το παράδοξο έτσι είναι στο ποδόσφαιρο, ενώ στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί,  κάναμε σημαντικά λάθη και εκεί ίσως ήταν κομψό το 1-1 στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσα να πω. Αντίθετα στο δεύτερο ημίχρονο που ήμασταν καλύτεροι και ισορροπήσαμε το ματς τότε δεχτήκαμε το γκολ, σε μια φάση όπου το παιχνίδι έδειχνε ότι όταν προς την μεριά τη δικιά μας. Δυστυχώς έτσι είναι το ποδόσφαιρο, έχουμε κάνει κάποια σημαντικά λάθη, τα οποία πρέπει να τα δούμε και να τα διορθώσουμε. Έχουμε  δρόμο μπροστά, είναι νέα παιδιά, είναι δύσκολα τα πράγματα, θα δούμε. Ας ελπίσουμε να δούμε και καλύτερες ημέρες γιατί θα πρέπει να ανταποκριθούν και τα μικρά, είναι ένα ερωτηματικό Ο μέσος όρος ηλικίας μας είναι δεκαοκτώμιση  χρονών αν εξαιρέσουμε δυο τρεις έμπειρους παίκτες, τον Άρη τον Μιχάλη και τον Χριστογιάννη, που ήταν παλιοί παίχτες του Εθνικού και γύρισαν, δεν έχουμε κανένα ποδοσφαιριστή πάνω από 21 ετών, με τον περισσότερο αριθμό να κυμαίνεται ανάμεσα από 18 και 14. Είναι ένα νεανικό σχήμα, έχουμε ένα σοβαρό πρόβλημα, οπότε καταλαβαίνεται θέλουμε υπομονή, θα κάνουμε πολλά λάθη και θα έχουμε σκαμπανεβάσματα,  σε έναν αγώνα θα είμαστε καλοί,  σε άλλον δεν θα είμαστε, θα προσπαθήσουμε να φτιάξουμε μια σταθερότητα και να δούμε που θα πάει.»