Σε δηλώσεις προχώρησε ο προπονητής της Αναγέννησης Άρτας κ. Νταλάκας στη συνέντευξη τύπου, μετά το τέλος του αγώνα της 20ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου και την νίκη της ομάδας του με 2-0 μέσα στην έδρα της με αντίπαλο τον Τηλυκράτη Λευκάδας. Δείτε ΕΔΩ

«Να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια. Το έχω πει πολλές φορές και θα το επαναλάβω πάλι ότι ο κόσμος μας βοηθάει πάρα πολύ. Ξέραμε ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια πάρα πολύ καλή ομάδα και μετά την αλλαγή προπονητή που έγινε στην ομάδα της Λευκάδας έχει αλλάξει η φιλοσοφία της σαν ομάδα, είναι ομάδα που θέλει να έχει μπάλα και να έχει κατοχή. Δεν μπήκαμε καλά στην αρχή, μπήκαμε λίγο μουδιασμένα, ίσως κάποια παιδιά να φορτωθήκανε και με άγχος εδώ που φτάνουμε στο σημείο να λέμε για την πρώτη θέση να δούμε και να το διαχειριστούμε διαφορετικά. Νομίζω ότι στο πρώτο ημίχρονο είμασταν πιο καλοί. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Τηλυκράτη προσπάθησε εμείς προσπαθήσαμε  από την πλευρά μας να μην δεχτούμε γκολ να μην δώσουμε το δικαίωμα στην ομάδα του Τηλυκράτη να μην κάνει φάσεις αν και έκανε φάσεις και πρέπει να το δούμε αυτό από εκεί και υστέρα. Προχωράμε έχουμε και εμείς έναν αγώνα κυπέλλου την Τετάρτη και μετά θα δούμε τα αλλά παιχνίδια που έχουμε στην συνέχεια.»