Με Νταλάκα και Γκολάκο πήρε το γειτονικό ντέρμπι ο Θρίαμβος

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 10/11 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Λούρου ο αγώνας της 9ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Θρίαμβο Λούρου και την φιλοξενούμενη Δόξα Ωρωπού με το τρίποντο της αγωνιστικής να μένει στους γηπεδούχους με τελικό σκορ 2-0.

Από το πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 5΄του αγώνα είχαν  καλή ευκαιρία να πετύχουν γκολ με τον Σιδέρη αλλά με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι και να παραμένει το 0-0. Στο 6΄παλι ο Λούρος απειλεί αλλά με τον τερματοφύλακα της Δόξας Παναγιωτίδη να διώχνει με ασφάλεια. Στο 10’ μετά από ωραίες πάσες του Ζάκκα και του Σιδέρη η μπάλα κατέληξε στα πόδια του Νταλάκα και αυτός με τη σειρά του βρήκε τα δίχτυα του Ωρωπού κάνοντας το 1-0 υπέρ του Λούρου. Στο 33΄ο Σιδέρης βγαίνει μόνος με τον τερματοφύλακα κάνοντας μια κεφαλιά αλλά με τον ψύχραιμο Παναγιωτίδη να πιάνει με ασφάλεια κρατώντας το 1-0. Η ομάδα του Ωρωπού βρέθηκε να απειλεί στο 34΄ με τον Ζέρη και στον 35΄με κεφαλιά του Μπαλάφα αλλά και στις δυο περιπτώσεις δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα του Θρίαμβου Βαρέλη με τις δυο ομάδες να οδεύουν στα αποδυτήρια με την λήξη του 1ου ημιχρόνου με σκορ 1-0.

Στις αρχές του 2ου ημιχρόνου  ο Θρίαμβος απείλησε με σουτ του Γκολάκου ενώ στο 50΄ο Σιδέρης έχασε κλασική ευκαιρία να κάνει το 2-0 . Από εκεί και στο εξής πολλά τα φάουλ στον αγωνιστικό χώρο και από τις δυο πλευρές αλλά με τον Λούρο να  απειλεί με Νταλάκα και στο 74΄με τον Γκολάκο αλλά με τον Παναγιωτίδη αν λέει ΟΧΙ και στις δυο περιπτώσεις .Στο 86΄η μπάλα μετά από πολλές κόντρες στην περιοχή της Δόξας έφτασε στα πόδια του Γκολάκου, με τον παίχτη να σκοράρει διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

ΔΑΙΤΗΤΗΣ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΒΟΗΘΟΙ: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Π.- ΚΕΦΗΣ

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ: ΒΑΡΕΛΗΣ, ΖΑΚΚΑΣ (ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ 80΄), ΔΗΜΑΣ, ΜΠΑΚΑΣ, ΓΟΓΟΛΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΓΚΟΛΑΚΟΥ, ΝΤΟΝΤΗΣ (ΜΑΡΓΕΤΗΣ 93΄), ΣΙΔΕΡΗΣ, ΝΤΑΛΑΚΑΣ (ΚΑΡΠΟΥΖΟΣ 89΄), ΚΟΛΙΟΣ (ΠΑΝΟΥ 60΄).

ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ (ΓΙΑΝΝΟΣ): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΛΙΑΣΚΟΣ (ΚΡΟΚΙΔΑΣ 53΄), ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ (ΜΠΟΥΣΟΥΝΗΣ 24΄ (ΚΡΟΚΙΔΑΣ Χ 75΄)), ΣΙΑΠΛΑΟΥΡΑΣ (ΣΠΥΡΑΚΟΣ 53΄), ΛΥΓΚΟΥΡΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΤΣΑΛΟΚΩΣΤΑΣ, ΜΑΝΤΟΥΣΗΣ, ΖΕΡΗΣ, ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΤΖΑΛΟΚΩΣΤΑΣ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.