Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου και ώρα 16:00 στο Δημοτικό Γήπεδο Βόνιτσας το 8ο Super Cup της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον πρωταθλητή  Απόλλωνα Πάργας και τον κυπελλούχο Τηλυκράτη Λευκάδος, με την ομάδα του Απόλλωνα Πάργας να παίρνει τη νίκη με τελικό σκορ 1-0 και να σηκώνει την κούπα του 8ου Super Cup.

Με αργό ρυθμό ξεκίνησε το ματς και για τις δυο ομάδες, με τον αέρα να δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Στο 17’ πρώτη ευκαιρία για τους ‘’κυανέρυθρους’’ όταν μετά από σέντρα του Μπεκατώρου, ο Γκουντρουμπής κατάφερε να κάνει την προβολή στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι του Κωνσταντάκου. Στο 26’ ο Τηλυκράτης απειλεί ξανά με κεφαλιά του Σκιαδά να περνάει λίγο άουτ, ενώ στο 34’ η Πάργα απαντά με κεφαλιά του Ντόκου να περνάει ψηλά. Μεγάλη ευκαιρία για τον Τηλυκράτη στο 40’ με τον Βασιλείου να σταματάει τη μπάλα πάνω στη γραμμή, για το 0-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη,στο 48’ ο Σιδέρης απειλεί με σουτ. Στο 84΄ο Παπαρούνας με δυνατό σουτ από το κέντρο της μεγάλης περιοχής έγραψε το τελικό 1-0, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής: Φίτσας Β.

Βοηθοί: Νάστος Ζ. – Παππάς Φ.

4ος : Κατσαμπίρης Χ.

Απόλλων Πάργας(Λευτέρης Βέρμπης): ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΠΑΚΟΣ, ΜΠΕΛΛΟΣ Χ., ΝΤΟΚΟΣ(87’ ΦΡΑΓΚΟΣ), ΚΩΣΤΑΜΕΝΑΣ(70’ ΓΚΟΛΑΚΟΥ), ΣΙΔΕΡΗΣ(60’ ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ), ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ, ΜΠΕΛΛΟΣ Α.

Τηλυκράτης Λευκάδας(Ανδρέας Παντζιαράς): ΠΑΡΔΑΛΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΣ, ΤΑΚΙΔΗΣ, ΚΑΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΤΟΣΚΑ, ΝΙΦΟΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΚΙΑΔΑΣ(86’ ΚΑΤΣΗΣ), ΓΚΟΥΝΤΡΟΥΜΠΗΣ, ΖΔΡΑΒΟΣ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ(74’ ΣΟΡΟΒΟΣ).

Δείτε ΕΔΩ πλούσιο φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.