Τη νίκη πήρε σήμερα Σάββατο 15 Φεβρουαρίου και ώρα 16:00 στο ΔΑΚ Πρέβεζας ο ΣΚ Νικόπολη κόντρα στον Παναιτωλικό ΓΦΣ στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής (6η του Β Γύρου) του Πρωταθλήματος Α’ Ανδρών (1ος Όμιλος) της Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε., με τελικό σκορ 70-55 και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Η ομάδα του Σπύρου Πολίτη προηγήθηκε στο ημίχρονο 38-26, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν την αντεπίθεσή τους στην τρίτη περίοδο και να μειώνουν σε 52-48. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Νικόπολη με όπλο την άμυνά της κλείδωσε το ματς και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Από τη Νικόπολη κορυφαίοι οι Μίχος με 18 πόντους και 3 τρίποντα και Βαβέτσης με 12 και 2 τρίποντα και από τους φιλοξενούμενους ο Σταμούλης Χρήστος με 18 και ο Καλλιακμάνης με 12. Μελανό σημείο του παιχνιδιού οι τραυματισμοί των Βασιλειάδη από Νικόπολη και Σταμούλη Γ. από Παναιτωλικό.

Την επόμενη αγωνιστική η Νικόπολη ταξιδεύει στο Αγρίνιο όπου αντιμετωπίζει την Α.Λ.Φ.Α. 93 την Κυριακή 23/2 και ώρα 16:00 στο ΔΑΚ Αγρινίου.

Διαιτητές: Τσίγας- Εδιάρογλου

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 38-26, 52-48, 70-55

ΣΚ Νικόπολη (Πολίτης): ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ 2, ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ 8, ΡΕΜΠΗΣ 8, ΚΑΡΑΣΤΑΘΗΣ 7(1), ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ 4, ΜΙΧΟΣ 18(3), ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ 7, ΠΑΠΠΑΣ ΙΩ. 4, ΠΑΠΠΑΣ ΙΑΣ., ΒΑΒΕΤΣΗΣ 12(2)

Παναιτωλικός ΓΦΣ(Σταμούλης): ΠΑΡΔΟΣ 10, ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ Γ., ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ 4, ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ Χ. 18(3), ΚΑΛΛΙΑΚΜΑΝΗΣ 12, ΤΣΑΣΣΗΣ 11(3), ΝΙΚΑΣ

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank